Avrupa Birliği, NFT Dolandırıcılığıyla Mücadele Etmeye Hazırlanıyor!

Özlem Özbek
avrupa birliği, nft dolandırıcılığıyla mücadele etmeye hazırlanıyor! avrupa birligi nft dolandiriciligiyla mücadele etmeye hazirlaniyor1
Bitlo

Avrupa Birliği (AB), NFT dolandırıcılıklarına karşı 2023’de kullanıma sunmayı planladığı yeni bir proje üzerinde çalışıyor.

Söz konusu NFT projesi, Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’nin bir çalışması olarak hazırlanacak.

Avrupa Birliği, fikri mülkiyeti korumak için NFT’leri kullanacak

Avrupa Birliği kısa bir süre önce fiziksel ürünler üzerinden gerçekleştirilen dolandırıcılarla mücadele etmek için blok zinciri ve NFT’leri kullanacak bir sistem üzerinde çalıştığını duyurdu. Bu yeni proje üzerinde Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi çalışma yapacak. Beş yıllık bir çalışmanın ürünü olarak sunulacak olan bu sisteme dair yayınlanan belge, çalışma için üst düzey bir mimarinin tercih edildiğini gösteriyor.

avrupa birliği, nft dolandırıcılığıyla mücadele etmeye hazırlanıyor! avrupa birligi nft dolandiriciligiyla mücadele etmeye hazirlaniyor

Yeni sisteme göre fikri mülkiyet (IP) sahipleri, ürünlerin orijinal olup olmadığını kanıtlamak için dijital belirteçler oluşturacak. IP sahiplerinin, bu ürünlerin takibini yapabilmek için önceden onaylanmış kişiler olması gerekecektir. Ürünler, farklı alanlara taşınırken ise tedarik zincirinin takip edebilmesi için izin vermesi gerekecek ve gittiği noktaya ulaşan ürünlerin orijinal olup olmadığından emin olunması sağlanacak. Avrupa Birliği, bu şekilde yoğun bir takip süreciyle NFT dolandırıcılığının önüne geçmeye çalışacak.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
popüler kripto analisti terra (luna) hakkında konuştu!

Terra Luna Hedef Kaç Dolar? LUNA Yeniden Yükselecek Mi?

Sonraki Haber
solana

Solana Yükselmeye Devam Ediyor? SOL 40 Dolar Olacak Mı?

İlgili Haberler