AVAX, Sert İddiaların Ardından %20 Düştü!

Özlem Özbek
avax, sert i̇ddiaların ardından %20 düştü! avax sert iddialarin ardindan yüzde 20 düstü
Bitlo

CryptoLeaks’ın Avalance (AVAX) geliştiricisi AVA Labs hakkında sunduğu raporun ardından çeşitli olaylar meydana geldi ve bu AVAX’ı etkiledi.

Söz konusu rapora göre Ava Labs, Solana ve Binance gibi rakiplerini karalamak ve gelişimlerini engellemek için çeşitli yöntemlere başvuruyor. 26 Ağustos Cumartesi günü raporun yayınlanmasının ardından AVAX fiyatında ciddi düşüşler yaşanmaya başladı. Öyle ki iki gün içerisinde %20’lik bir kayıp yaşandı. Bugünkü verilere bakıldığında AVAX 17.93 dolar üzerinden devam ediyor.

Neler Yaşandı?

Raporda yer alan bilgilere göre Ava Labs şirketinin kripto parasının %1’lik kısmını alan hukuk firması Roche Freedman, özellikle ABD merkezli kripto para şirketlerine hukuki saldırılar planlıyor. İddiaların üzerine attığı bir tweetle yanıt veren Ava Labs’ın kurucusu ve CEO’su Emin Gün Sirer, Avalanche’nin bu şekilde yasa dışı bir etkinlik içerisinde yer almasının mümkün olmadığını belirtti.

Tartışmalar devam ederken Binance’in kurucusu CZ’de olaylara dahil oldu ve olayla ilgili yayınlanan videolardaki görüntülerin makul olduğunu ancak doğru olup olmadığından da emin olamadıklarını belirtti. Olaylar henüz durulmuş gözükmüyor ve bu durum AVAX’ın olumsuz etkilenmesine neden oldu.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
nft pazarı 1 milyar doların altında!

NFT Pazarı 1 Milyar Doların Altında!

Sonraki Haber
apecoin (ape), kazançlarını kaybetti! apecoin kazanclarini kaybetti

ApeCoin (APE), Kazançlarını Kaybetti!

İlgili Haberler