Avalanche (AVAX) Hakkında Ortaya Atılan İddialar Doğru mu?

İpek Kulaksız
avalanche (avax) hakkında ortaya atılan i̇ddialar doğru mu? avalanche hakkinda ortaya atilan iddialar doğru mu1 1
Bitlo

Crypto Leaks’in geçtiğimiz günlerde paylaşılan raporda, Avalanche’ın (AVAX), anlaşma yaptığı hukuk şirketiyle diğer kripto para şirketlerine zarar verdiği bilgisi yer alıyor.

Avalanche’nin ABD merkezli Roche Freedman adlı hukuk şirketiyle yapmış olduğu anlaşmayla diğer kripto şirketlerine hukuki saldırılarda bulunduğu iddiası AVAX gündemini olumsuz etkiledi. Ava Labs CEO’su iddiaları reddetse de ortaya çıkan videolar yatırımcıları tedirgin etmeyi başardı. Söz konusu videolarda, Ava Labs ve Roche Freedman hukuk şirketinin ortak bir şekilde özellikle ABD merkezli olan kripto para şirketlerine zarar vermek için hukuk sistemindeki gücünden faydalanıyorlar.

avalanche (avax) hakkında ortaya atılan i̇ddialar doğru mu? avalanche hakkinda ortaya atilan iddialar doğru mu

Kim tarafından çekildiği bilinmeyen gizli çekim videolarda Kyle Roche’un Ava Labs CEO’su Emin Gün Sirer ve COO Kevin Sekniqi hukuk sürecine dahil oldukları ihlaller üzerine tartışmalar yapıyorlar. ABD’li hukuk şirketi sadece kripto para şirketlerine saldırmakla kalmıyor aynı zamanda, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Alım Satım Komisyonu (CFTC) gibi düzenleyici faktörleri de aldatmaya ve yasal açıklar oluşturmaya yönelik hareket ediyor.

Daha önce Solana şirketi ve Solana kurucu ortağı Anatoly Yakovenko’a açılan davanın bir parçası olduğu bilinen Roche açıklamasında şunları söyledi,

“Bu alandaki şirketlerin yarısına dava açıyorum, piyasanın nereye gideceğini biliyorum, bence dünyadaki en iyi 10 kripto uzmanından biriyim. Her bir kripto şirketinin içini gördüm.”

Ava Labs CEO’su Emin Gün Sirer iddiaları kabul etmediğini şu şekilde açıkladı;

“Crypto Leaks’teki komplo teorisi saçmalığı kadar gülünç bir şeye kim nasıl inanabilir? Bu kendi kendine hizmet eden videolarda ve asılsız kışkırtıcı makalede iddia edilen yasa dışı, etik olmayan ve tamamen yanlış davranışlara asla dahil olmayız. Teknolojimiz ve ekibimiz kendileri için konuşur.”

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
solana'da beklenen gerçekleşti! yeni hedef neresi? adsiz tasarim 70

Solana’da Beklenen Gerçekleşti! Yeni Hedef Neresi?

Sonraki Haber
sec, grayscale’den bilgi i̇stiyor!

SEC, Grayscale’den Bilgi İstiyor!

İlgili Haberler