Aussie Banks, Düzenlemeye Rağmen Kripto Para (Cryptocurrency) İşletmelerine Hala Soğuk

Aussie-Banks-Duzenlemeye-Ragmen-Kripto-Para-Cryptocurrency-isletmelerine-Hala-Soguk-avustralya-australia-bitcoin-btc

Kripto para (cryptocurrency) birimi sektöründe artan düzenlemelere rağmen, Avustralya’nın büyük bankaları kripto para (cryptocurrency) birimleri konusunda temkinli politikalar uygulamaktadır. Kripto para (cryptocurrency) birimi işletmelerinin Avustralya bankalarının risk alma iştahına meydan okur gibi görünmesine karşın, çoğu kurum kripto para (cryptocurrency) birimlerinin kredi kartıyla satın alınmasına izin veriyor.

Birçok Avustralya Bankası Tarafından İzin Verilen Kredi Kartı Kripto Para (cryptocurrency) Birimi Alımları

Avustralya’nın en büyük ikinci büyük bankası olan Westpac’ın sözcüsü, “şirketin yasal yükümlülükler ve şartlar ve koşullarımıza uyduğu sürece kripto para (cryptocurrency) birimi alımına ilişkin hesapların veya kredi kartlarının kullanımını sınırlamadığını” belirtti. Politikalar Westpac’a ait St George Bank, Melbourne Bankası ve Bank SA’ya uzanıyor.

Ülkenin üçüncü en büyük bankası olan Avustralya ve Yeni Zelanda Bankacılık Grubu (ANZ), bankanın “dijital ya da kripto para (cryptocurrency) birimleri satın almasını yasaklayan ya da müşterileri kabul etmediğini” belirten ANZ temsilcisi ile, müşterilerin kripto para (cryptocurrency) birimleri satın almasını yasaklamaz. Ancak, sözcü, “bankanın potansiyel sahtekarlığa karşı ve yasal sorumluluklarımıza paralel olarak olağandışı davranış işlemlerini izlediğini” ekledi.

Bununla birlikte, Avustralya’nın en büyük bankası olan Commonwealth Bank’ı (CBA), kredi kartıyla kripto para (cryptocurrency) alımlarını yasaklamak için 14 ay önce politikalarını revize etti. Buna rağmen, bir Commonwealth Bank sözcüsü, “müşteriler hala CBA işlem hesaplarını ve banka kartlarını kullanarak kripto para (cryptocurrency) birimleri satın alıp satabildiklerini” belirtti. CBA bağlı kuruluşu Bankwest de aynı politikaları paylaşıyor.

Avustralya Kripto Para (cryptocurrency) Birimi İşletmelerinde Kullanılabilecek Birkaç Banka Seçeneği

News.Bitcoin.com banka kripto para (cryptocurrency) birimi işletmelerine istekli olduğunu ifade eden bir Avustralya finans kurumu bulamadı.

Büyük bankalardan CBA ve Westpac konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçınırken, bir ANZ sözcüsü, şirketin politikasının “ihraççı, satıcı veya dijital veya kripto para (cryptocurrency) birimi değişimi dışında faaliyet gösteren işletmeleri bankamız olmadığına işaret etti.”Bölge bankası sözcüsü Suncorp ayrıca şirketin “kripto para (cryptocurrency) birimi işletmelerine hizmet sağlamadığını” belirtti.

Ülkenin kredi birliği aynı zamanda, kripto para (cryptocurrency) cinsinden işletmeler için soğuk politikalara sahip görünüyor, Newcastle Permanent sözcüsü, işletmenin kripto şirketleriyle ortaklık yapmadığını ve kredi kartlarını kullanarak kripto para (cryptocurrency) birimi alımlarına izin vermediğini gösteriyor.

Avustralya’nın en büyük kredi sendikalarından biri olan Heritage Bank sözcüsü, “Kripto para (cryptocurrency) birimi ticaretinin yüksek riskli ve anonim niteliği nedeniyle, Heritage, kripto para (cryptocurrency) biriminde işlem yapan ticari hesaplarla işlem yapmama kararı aldı.”

Bir Cevap Yazın