Arthur Hayes Hapis Cezası ile Karşı Karşıya

Cem Yilmaz
arthur hayes hapis cezası ile karşı karşıya e 1
Bitlo

BitMEX kripto para borsasının eski CEO’su Arthur Hayes, şubat ayında borsada olması gereken bir kara para aklama programını kasıtlı olarak uygulamadığı suçlamalarını kabul etti ve bu durum ceza ile karşı karşıya kalmasına neden oldu.

Savcı, BitMEX’te de KYC gibi (müşterini tanı) gereken şeylerin olmaması, şirketin kara para aklama ve suç faaliyetleri için bir yuva olarak gelişmesine izin verdiğini düşünüyor.

Eski CEO Arthur Hayes, ve BitMEX’in kurucu ortakları Samuel Reed ve Ben Delo’ ile birlikte BitMEX’in ilk çalışanı Gregory Dwyer, Ekim 2020’de Banka Gizliliği Yasası’nı (BSA) ihlal etmekle ve bir diğeri de komplo kurmakla suçlanmıştı.

Dört kişinin yanı sıra BitMEX ve diğer kurumsal kuruluşlar, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve Mali Suçları Uygulama Ağı’ndan (FinCEN) para cezalarıyla sonuçlanan hukuk davalarıyla da karşı karşıya kaldı.

Savcı bu dava ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Davalı, kripto endüstrisi için yasaya doğrudan aykırı olan ve hükümet düzenlemelerini baltalamak için hesaplanan bir vizyonu teşvik etmek için nüfuzunu kullanmayı seçti. Davalı, KYC gerekliliklerini rutin olarak eleştirdi. Ayrıca bunlara uymakla ilgilenmediğini açıkça belirtti.”

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
vodafone metaverse’deki i̇lk mağazasını açtı!

Vodafone Metaverse’deki İlk Mağazasını Açtı!

Sonraki Haber
chicago’da aşı olana nft ödülü! non

Chicago’da Aşı Olana NFT Ödülü!

İlgili Haberler