Anchorage Kurucu Ortağı: Kurumların Kripto Varlıklara İlgisi Artıyor

Enes Cebe
anchorage kurucu ortağı: kurumların kripto varlıklara i̇lgisi artıyor
Bitlo

Dijital varlık platformu ve altyapı sağlayıcısı olan Anchorage Digital’in kurucu ortağı Diogo Mónica, kurumların giderek kripto varlıklarla ilgilendiğini söyledi.

Mónica’ya göre, birçok kurum NFT’ler de dahil olmak üzere yatırım yaparken sürekli gelişen dijital varlık alanlarına yönelmeye başlıyor.

Anchorage Digital’in bu yıl finansman araçlarına daha fazla yatırım yapacağını belirten Mónica, şirketin daha fazla kripto varlığını desteklemek için çalıştığını ifade etti.

Şirketin müşterileri arasında devlet varlık fonları, devlet kurumları, kripto fonları, madenciler, bankalar, varlık yöneticileri ve şirketler bulunuyor.

Kurumlar Artık Kriptoya Karşı Daha İlgili

Mónica, Anchorage’ın üç yıl önce kurumsal yatırımcılarla yaptığı görüşmelerin yaklaşık yüzde 90’ının kriptonun ne olduğunu ve kriptonun faydalarını açıklamakla ilgili olduğunu söyledi. Ancak bu tür tartışmaların bugün yapılan konuşmaların yaklaşık yüzde 30’unu oluşturduğunu belirtti.

Mónica, kurumların kripto para birimlerine karşı biraz tedirgin yaklaşımları olduğunu ancak bu noktada bu yaklaşımların azınlıkta olduğunu da ifade etti.

Anchorage Salı günü, Alternatif Yatırım Yönetimi Derneği’ne (AIMA) üye olduğunu açıkladı. AIMA’nın bu ayın sonunda yayınlanacak olan ilk Dijital Varlık Yatırımı Raporuna katkıda bulunacak.

Monica konuya ilişkin “AIMA’da kriptoyu temsil etmek son derece mühimdir” ifadelerini kullandı.

Kripto Varlıklara Yatırım Artıyor

Geçen yıl bir AIMA araştırması, 180 milyar doları temsil eden geleneksel hedge fonlarının yüzde 47’sinin halihazırda kriptoya yatırım yaptığını veya daha fazla yatırım yapmayı düşündüğünü ortaya çıkardı.

Mónica, Anchorage’ın bu yıl finansman işine büyük yatırım yapacağını ve Asya’ya açılacağını söyledi.

Anchorage, müşterilerin dijital varlıkları, kripto kredileri veya dolar cinsinden kredi limitleri için teminat olarak kullanmalarına imkan tanıyor. Anchorage kurucu ortağı, kripto para ödünç veren kurumların yüzde 7 ile yüzde 9 arasında getiri elde edebileceğini ifade etti.

Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
jpmorgan, kripto firması trm labs’e yatırım yaptı

JPMorgan, Kripto Firması TRM Labs’e Yatırım Yaptı

Sonraki Haber
ripple ceo’su: rusya yaptırımları atlatmak i̇çin kripto kullanmayacak ripple ceosu rusya yaptirimlari atlatmak icin kripto kullanmayacak

Ripple CEO’su: Rusya Yaptırımları Atlatmak İçin Kripto Kullanmayacak

İlgili Haberler