Altcoin Rallisi Başlıyor mu? Ethereum Grafiğinde Önemli Sinyaller!

Avatar
altcoin rallisi başlıyor mu? ethereum grafiğinde önemli sinyaller! eth
Bitlo

Bitcoin tarafında geçtiğimiz iki gün içerisinde yaklaşık yüzde 15 yükseliş gerçekleşmesine rağmen, altcoinler tarafında yukarı yönlü sert bir hareketlilik gerçekleşmedi. Bitcoin ve altcoinler arasındaki geçmiş dönem ilişkileri de incelendiğinde piyasa hakimiyeti sebebiyle öncelikli olarak Bitcoin tarafında yukarı yönlü hareketlilik olması piyasa dinamikleri açısından doğal karşılanmaktadır.

Piyasa içerisindeki yükseliş yönlü hareket öncelikli olarak Bitcoin tarafında görülmekte, daha sonra Bitcoin hakimiyetindeki azalışa paralel olarak Ethereum ve diğer altcoinlerde hareketlilikler görülmektedir. Anlık olarak baktığımızda kripto paralar için toplam piyasa değeri 1.9 Trilyon civarında bulunmaktadır. Bu büyüklüğün içerisindeki piyasa hakimiyetinin yüzde 43’ü Bitcoin tarafından, yüzde 18.2’si Ethereum tarafından oluşmaktadır. 

Son zamanlarda Ethereum tarafındaki hakimiyetin de artış göstermesi ile birlikte Ethereum grafiğindeki dalgalanmalar ve Ethereum’un  Bitcoin karşısındaki hareketleri altcoinler içinde önemli bir veri ve sinyal olarak işlev görebilmektedir.

Günlük grafik üzerinden bakıldığında, Ethereum grafiğinde uzun süredir devam eden düşüş trendinin yukarı yönlü kırılmış olduğu görüntülenmektedir.Düşüş yönlü trendin tam anlamıyla kırılması için direnç çizgisi üzerindeki günlük kapanışların devam etmesi önemlidir. Bu seviye üzerindeki yukarı yönlü hareketliliğin devam etmesi 3.228 dolar direnç seviyesine doğru yükseliş olması ihtimalini güçlendirebilir. Grafik üzerinde 20 ve 50 günlük hareketli ortalamaların üzerinde fiyatlanmaların da devam etmesi  3.228 dolar seviyesine doğru yükseliş olmasını destekleyebilir. 

altcoin rallisi başlıyor mu? ethereum grafiğinde önemli sinyaller! ethereum

Tekrardan destek çizgisinin aşağı yönlü kırılması ve düşüş trendi içersindeki hareketliliğin devam etmesi durumunda ise 2.633 dolar destek seviyesine doğru geri çekilmeler yaşanabilir. 2.633 dolar seviyesinin de aşağı yönlü kırılması durumunda ise 2.500 dolar seviyelerine doğru geri çekilme yaşanabilir. 

MACD çizgisi, sinyal çizgisini yukarı yönlü kırmış olup, histogramın pozitif bölgede genişlemeye devam etmesi yükseliş hareketinin ivme kazanmasına neden olabilir. RSI indikatöründe de yukarı yönlü trend oluşumu devam etmektedir. 

Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler yalnızca bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır ve yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır. Bu içerikte yer alan bilgiler herhangi bir kripto varlık için alım veya satım tavsiyesi içermez. Burada yer alan yorum ve öneriler yalnızca içeriği hazırlayanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Finansal piyasalarda işlem yapmak risk içerdiğinden sadece burada yer alan bilgilere göre yatırım yapılması risk ve getiri beklentilerinize uygun sonuçlar vermeyebilir. Alış ve satış işlemlerinizi kendi kararlarınız doğrultusunda yapmalısınız, doğacak sonuçlardan Paranfil sorumlu değildir.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
rusya'ya yapılan yaptırımların ardından bitcoin cüzdan sayısı artıyor mu? russi̇

Rusya’ya Yapılan Yaptırımların Ardından Bitcoin Cüzdan Sayısı Artıyor mu?

Sonraki Haber
yüzyılın evi tiyatro oyunu nft'ye dönüştürüldü

Yüzyılın Evi Tiyatro Oyunu NFT’ye Dönüştürüldü

İlgili Haberler