ABD’li Kripto Para Yartırımcılarının Sayısı Artışta!

İpek Kulaksız
abd’li kripto para yartırımcılarının sayısı artışta! 22
Bitlo

Kripto para piyasası hareketliliğini sürdürürken, her geçen gün yayılmaya ve daha çok benimsenmeye devam ediyor.

ABD’li kripto para yatırımcılarının sayısı hızla artmaya devam ediyor. Yatırımcı sayısının artmasıyla sektör daha da genişliyor. The Balance tarafından yapılan ankete göre Amerikan yatırımcılarının yüzde 39’u kripto alım satım işlemleri yapıyor.

Amerikalı yatırımcılar kripto alımıyla yakından ilgileniyor

Kripto para piyasası düşüş ve yükseliş trendleri arasında yoluna devam ederken, bu oynaklık ABD’deki kripto yatırımcılarını etkilemiyor. The Balance tarafından yayınlanan anket sonuçlarına göre Amerikalı yatırımcıların yüzde 39’u kripto para satın alımlarına devam ediyor. Bunun yanı sıra, anket katılımcılarının yüzde 41’lik kısmı piyasa belirsizliği devam ederken hisse senetlerine yatırım yapmaya devam ettiklerini söylerken, yaklaşık olarak üç birlik kısım ise hem borsada işlem gören fonlara (ETF) hem de endeks fonlara yatırım yapmaya devam ediyor.

Yatırımcıların yüzde 34’lük kısmının yatırım alışkanlıklarını değiştirmediği aktarıldı. Anket kapsamında yer alan yatırımcıların dörtte birinin üstünde kişinin yatırım yaptığı belirtildi. Yatırımcılardan yaklaşık yüzde 20’lik kısmı ise kripto alanında daha az yatırım yaptıklarını belirtti. Y ve Z kuşağı yatırımcılarının (41 yaş ve altı) yarısı, X kuşağı veya daha yaşlı yatırımcılara göre kripto alanına yatırım yaptıklarını belirtti. Buna ek olarak ise dünya çapında yapılan kripto alanındaki çalışmalarda, kriptoya en hazır olan ülke ise Hong Kong oldu.

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
fed faiz

ABD Tarım Dışı İstihdam Verisi Açıklandı! FED Eylül ayında 50 baz puan yerine 75 baz puanlık artışa gidebilir! 

Sonraki Haber
bitcoin madencilik devi core scientific, 2 bin btc sattı! 23 1

Bitcoin Madencilik Devi Core Scientific, 2 Bin BTC Sattı!

İlgili Haberler