ABD’de Kripto Para Kullanımı: %16

Gülcan Uyanıker
abd’de kripto para kullanımı: %16
Bitlo

Pew Araştırma Merkezi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, ABD’li yetişkinlerin yaklaşık %16’sı kripto para kullanıyor.

Derin bir arka plana sahip olan kripto para dünyasının neredeyse tüm sektörler ile bağlantısı bulunmaktadır. Bu bağlantılar beraberinde bir ilgi ve yatırım fırsatlarını ön plana çıkarıyor. Ödeme teknolojileriyle günlük işlemlerimizin kripto ile yapılmasına olanak sağlaması gibi birçok neden kripto ve insan arasındaki bağı kuvvetlendiriyor. Amerika’da yapılan bir araştırma da kullanıcıların ne kadarının, neden kriptoyu tercih ettiğini açıklıyor.

Kripto İşlemi Yapan Her 10 Amerikalının 4’ü Güveniyor

Pew tarafından yapılan araştırma ya göre, ABD’li yetişkinlerin %16’sı kripto para kullanıyor. Kripto para dünyasında yaşanan volatiliteler ise son zamanlarda yatırımların azaldığını ortaya koyuyor. 

Kripto piyasasında aktif olan yatırımcıların %15’i yaptıkları yatırımların beklentilerinin üstünde olduğunu söylerken %31’lik kısmı beklentilerinin oldukça altında olduğunu söylüyor. 

Yatırım yapan her 10 kişiden 4‘ü geleneksel yatırımlardan daha fazla kripto para birimine güveniyor ve bu topluluğun parçası olmak istediğini belirtiyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
jordan belfort:

Jordan Belfort: “Bitcoin Konusunda Yanıldım”

Sonraki Haber
solana'da beklenen gerçekleşti! yeni hedef neresi? adsiz tasarim 70

Solana’da Beklenen Gerçekleşti! Yeni Hedef Neresi?

İlgili Haberler