ABD Etik Ajansı’ndan NFT’ler İçin Yeni Kurallar

Özlem Özbek
abd etik ajansı'ndan nft'ler i̇çin yeni kurallar 1 7
Bitlo

NFT’lerle ilgili çalışmalar her geçen gün artarak devam ediyor. ABD Devlet Etik Ajansı, NFT’ler hakkında yeni yasal kurallar yayınladı.

Yayınlanan yeni kurallar kapsamında, NFT’ye sahip olan ABD yürütme organı çalışanları, 1.000 dolardan fazla değere sahip varlıklarını açıklamak zorunda olacaklar.

NFT, yeni kurallara tabi olacak

ABD Etik Ajansı, Beyaz Saray’daki ve 130’dan fazla devlet kurumundaki yönetici şube çalışanlarını denetleme kararı aldı. NFT pazarının son dönemlerde popülerliğinin artması sebebiyle halka mali açıklamalarda bulunan çalışanlar için danışmanlık yapılıyor.

Söz konusu bu danışmanlık belgesi, “sanal sanat eserleri, müzik, video dosyaları, ticaret kartları, dijital gayrimenkul veya sanal bir dünyadaki öğeler” şeklinde gelen NFT’leri kapsıyor olacak. ABD Etik Ajansı Direktörü Emory A. Rounds III tarafından sunulan bu danışmanlık belgesindeki şarta göre, 1.000 dolardan yüksek değere sahip veya 200 doların üzerinde gelir sağlayan NFT’ler rapor edilmek zorunda olacak. NFT’leri yatırım veya üretim amacıyla değil de kişisel anlamda tutan kişilerin varlıklarını bildirmesi gerekmeyecek.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
nft sektörünün öncülerinden christie’s, girişim fonu kurdu! adsiz tasarim 19

NFT Sektörünün Öncülerinden Christie’s, Girişim Fonu Kurdu!

Sonraki Haber
three arrows capital (3ac), 27 kripto şirketine borçlu 1 12

Three Arrows Capital (3AC), 27 Kripto Şirketine Borçlu

İlgili Haberler