ABD Blok Zincir (Blockchain) Firması Veri Merkezlerini Tasarlamak İçin Sürdürülebilir İnşaat Firması ile İşbirliği Yapıyor

ABD-Blok-Zincir-Blockchain-Firmasi-Veri-Merkezlerini-Tasarlamak-icin-Surdurulebilir-insaat-Firmasi-ile-isbirligi-Yapiyor

Amerika Birleşik Devletleri merkezli Blockchain Holdings Capital Ventures (BHCV), 1 Nisan’daki basın açıklamasına göre, çok konteynerli veri merkezlerini geliştirmek için inşaat nakliye konteynerlerini kullanan SG Blocks ile ortaklık kurdu.

Gayrimenkul, enerji ve teknoloji şirketlerine odaklanan blok zincir (blockchain) şirketi, merkezi olmayan veri merkezleri tasarlamada SG Blocks’un tek ortağı olacak. İlk prototipin Q4 2019’da görünmesi bekleniyor.

Sonunda BHCV, 2020 yılına kadar 150-200 üretmeyi hedeflediği veri merkezi üretimini ölçeklendirmek için bir dağıtım kanalı açmayı planlıyor. Merkezlerin çoğunluğu sabitlenecek, ancak şirket mobil olanları da geliştirecek. İkincisi, daha ucuz ve daha esnek başlatmak için daha ucuz olacaktır. Örneğin, enerji maliyetlerini düşürmek için uzak bölgelere bir mobil veri merkezi yerleştirilebilir.

2007 yılında kurulan SG Blocks, kargo taşımacılığı konteynerlerini kullanarak sürdürülebilir inşaat çözümleri geliştirmektedir. Müşterileri arasında Starbucks, Marriott, Taco Bell, Aman, Equinox ve ABD ordusunun birkaç şubesi var.

Blok zincir (blockchain) ile ilgili diğer emlak haberlerinde, üç İsviçreli şirket – Blockimmo, proptech şirketi Elea Labs Ltd. ve dijital varlık servis şirketi Swiss Crypto Tokens Ltd.. Anlaşma 18 daireden ve bir restorandan oluşuyordu.

Şubat ayında, County Auditors ‘Ohio Birliği, emlak zincirlerinin etkin şekilde devredilmesi için blok zincir (blockchain) kullanımını incelemek için bir çalışma grubu oluşturdu. Blok zincirin (blockchain) emlak işlemlerinin verimliliğini ve yönetimini ve birden fazla ilde arazi unvanlarının transferini nasıl artırabileceğini inceleyecektir.

Bir Cevap Yazın