AB ve İngiltere Kripto Düzenlemeleri Hakkında Karşı Karşıya!

İpek Kulaksız
ab ve i̇ngiltere kripto düzenlemeleri hakkında karşı karşıya! ab ve ingiltere kripto düzenlemeleri hakkinda karsi karsiya
Bitlo

Kripto varlık endüstrisi gelişmeye devam ettikçe, en çok ihtiyaç duyulan konulardan biri düzenlemelerin netlik kazanması ve bu doğrultuda hareket edilmesidir.

Konuyla ilgili sunulan raporlara göre Avrupa Birliği (AB) ve Birleşik Krallık’ın kripto paralar ile ilgili yasalar konusunda ayrılmış gözüküyor.

 İngiltere kripto düzenlemelerinde açık mı var?

Raporda yer alan bilgilere göre finansal hizmetler ve piyasa tasarısı, İngiltere parlamentosu tarafından hazırlanmaktadır. Yeni finansal Davranış Otoritesi kuralı yüksek riskli yatırımcıları korumak amaçlı geliştirmeye devam ederken, bir diğer yandan ise Avrupa’nın kripto varlıkları (MiCa) düzenlemeleri piyasaları etkileyen durumlardandır. İngiltere düzenleme yaparken öncelikle birkaç kripto para üzerinde deneme yaparak sistemin doğru işleyip işlemediğini görmeyi planlıyor.

Bu arada, AB’nin Mica düzenlemeleri kripto varlıklarının çoğunu içine almaktadır. Stabilecoin’leri düzenlemek için daha önce Birleşik Krallıktan bir yasa tasarısı sunulmuştu. Bunun yanı sıra AB, yeni kripto paraların yayınlanması gerektiğini direk olarak ima eden geniş bir yatırım odağına sahiptir. Bu konuda beyaz kitap gibi ana hatlarla ilgili bilgi vermekten sorumlu olacak.

Söz konusu rapordan elde edilen bilgilere göre Birleşik Krallık ve AB düzenlemelerinde yaşanan karşıtlıklar hizmet sağlayıcıları da içine alıyor. Ancak AB’nin Mica düzenlemeleri daha detaylı kapsama alanına sahip olacağı gibi aynı zamanda daha fazla borsayı da ilgilendirecek.

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitcoin adreslerinin %62’si

Bitcoin Adreslerinin %62’si “Kripto Kışında” Hodl Kalmayı Tercih Ediyor

Sonraki Haber
shiba inu'nun yeni metaverse özellikleri açıklandı! shiba inunun yeni metaverse özellikleri aciklandi

Shiba Inu’nun Yeni Metaverse Özellikleri Açıklandı!

İlgili Haberler