AB Dijital Euro’su Kişisel Kullanım Odaklı Olacak!

Özlem Özbek
ab dijital euro'su kişisel kullanım odaklı olacak! ab dijital eurosu kisisel kullanim odakli olacak
Bitlo

Kripto para sektörü hakkında vahşi batı benzetmesini kullanan Avrupa Birliği (AB), “Dijital Euro” hakkında açıklamalarda bulundu.

Kripto paralar hakkında olumsuz tavırlarıyla bilinen AB, CBDC çıkarmak konusunda net bir karara varmış olmasa da, banknot ve madeni paralara karşı dijital alternatifi mümkün hale getirecek bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyor. Bu anlamda dijital euro hakkında açıklamalarda bulunan AB yetkilileri, dijital euroda öncelikle web3’e değil, kişisel kullanım noktasına odaklanılacağını belirtti.

İlk aşamada dijital euro’nun yalnızca kişiler tarafından kullanılan ödemelerde kullanılmasına izin verileceğini belirten yetkililer, dijital euro’nun işletmelerde fatura düzenlemesinde, maaş çeki vermesinde ve merkezi olmayan finans alanında kullanılmasına izin verileceğini açıkladı. Avrupa Merkez Bankası (ECB) dijital euro program yöneticisi Evelien Witlox, dijital Euro hakkında şunları aktardı:

ab dijital euro'su kişisel kullanım odaklı olacak! ab dijital eurosu kisisel kullanim odakli olacak1

“Dijital euronun ilk sürümü için üç kullanım örneğini seçtik.Bunlar aile ve arkadaşlar arasında işlemleri mümkün kılan eşler arası ödemeler; fiziksel veya çevrimiçi mağazalarda tüketiciden işletmeye ödemeler; ve hükümetlere veya hükümetlere yapılan ödemeler olarak kategorize edildi.”

Belirlenen bu üç kullanım alanının dışında diğer kullanım alanlarının sonraki aşamalarda geleceğini söyleyen Witlox, şunları ekledi:

“Bir teknoloji olarak blok zincirinin kullanılıp kullanılmayacağı şu anda kesin değil. Teknoloji, işlevselliğin önüne geçmemeli ve yönlendirmemeli.”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
shiba inu hacmi artıyor,

Shiba Inu Hacmi Artıyor, “35 Trilyonluk İşlem Gerçekleşti”

Sonraki Haber
analistler, büyük btc kapitülasyonunun yakın olduğunu söylüyor! analistler buyuk btc kapitulasyonunun yakin oldugunu soyluyor

Analistler, Büyük BTC Kapitülasyonunun Yakın Olduğunu Söylüyor!

İlgili Haberler