7 Kripto Para Milyarderi Forbes’ta

Gülcan Uyanıker
kripto para piyasası değer mi kaybediyor?
Bitlo

ABD’nin en zengin 400 isminin yer aldığı dünyaca ünlü iş dergisi Forbes tarafından hazırlanan Forbes 400 listesine 7 kripto para milyarderi de dahil oldu: FTX borsasının kurucusu Sam Bankman-Fried, Coinbase borsasının CEO’su Brian Armstrong, Ripple  kurucu ortağı Chris Larsen, Gemini borsasının kurucuları Cameron ve Tyler Winklevoss, Ripple ve Stellar kurucu ortağı Jed McCaleb, Coinbase kurucu ortağı Fred Ehrsam.

Listedeki kripto para milyarderlerinin toplam servetinin bu yıl 55 milyar dolar olduğu bilinmektedir. FTX borsasının kurucusu Bankman-Fried tek başına bu servetin 22,5 milyar dolarını oluşturmaktadır.

Forbes’a göre, FTX CEO’su, Mark Zuckerberg’den bu yana 30 yaşın altındaki en zengin kişi oldu.

Servetleri Ne Kadar?

Sam Bankman-Fried: Kripto para dünyasının en zengin ismi olarak ön plana çıktı.

Net servet: 22.5 milyar dolar

Brian Armstrong: Dünyanın en büyük borsalarından biri olan Coinbase’in CEO’su ve kurucu ortağıdır. Coinbase, Nasdaq’ta listelendiğinde ve Nisan ayında halka açıldığında serveti önemli ölçüde artış gösterdi. Armstrong, Coinbase’de yüzde 19 hisseye sahiptir.

Net servet: 11.5 milyar dolar

Chris Larsen: Ripple’ın kurucu ortağıdır.

Net servet: 6 milyar dolar

Cameron ve Tyler Winklevoss: ABD’deki en büyük kripto para borsalarından biri olan Gemini’nin ve popüler NFT pazarı Nifty Gateway’in  ikiz kurucularıdır. 2012 gibi erken bir tarihte Bitcoin’e yatırım yaptıkları bilinmektedir.

Net  servet: Her biri 4.3 milyar dolar

Fred Ehrsam: 2012 yılında Brian Armstrong ile birlikte Coinbase’i kurdu. 2017 yılında şirketten ayrıldı. Daha sonra kripto para odaklı yatırım firması Paradigm’de yönetim kurulu üyesi olarak çalışmaya başladı.

Net servet: 3.5 milyar dolar

Jed McCaleb: Hem Stellar hem de Ripple’ın kurucularındandır.Aynı zamanda erken bir Bitcoin yatırımcısı olduğu bilinmektedir.

Net Servet: 3 milyar dolar

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
xrp teknik analiz

Ripple (XRP) Grafiğinde Önemli Sinyaller Var!

Sonraki Haber
uykusuz dergisi nft dünyasında!

Uykusuz Dergi NFT Dünyasında!

İlgili Haberler