Yeni Başbakan Liz Truss, Kripto Paralar Hakkında Ne Düşünüyor?

İpek Kulaksız
yeni başbakan liz truss, kripto paralar hakkında ne düşünüyor? yeni basbakan liz truss kripto paralar hakkinda ne düsünüyor
Bitlo

Kripto paralara olumlu yaklaşımıyla bilinen Liz Truss, İngiltere’nin yeni başbakanı olmasıyla kripto paralar hakkında yapılacak yenilikler merak uyandırmaya başladı.

Yeni İngiltere Başbakanı Liz Truss, daha önce “Kripto para birimlerini potansiyellerini kısıtlamayacak şekilde memnuniyetle karşılamalıyız” deyimiyle hatırlanıyor.

Yeni başbakan Liz Truss kriptoya yakın duruyor

Liz Truss, eski Maliye Bakanı Rishi Sunak’ı başbakanlık yarışında geçerek başbakan olmayan hak kazandı. Daha önceki söylemlerine bakıldığında kripto paralara yakın duruşuyla bilinen Truss,

yeni başbakan liz truss, kripto paralar hakkında ne düşünüyor? yeni basbakan liz truss kripto paralar hakkinda ne düsünüyor1

“Kripto para birimlerini potansiyellerini kısıtlamayacak şekilde hoş karşılamalıyız. Refahı kısıtlayan düzenlemeleri kaldırarak serbest girişim alanlarını özgürleştirin” şeklinde bir söylemi bulunuyor.

İngiltere eski Maliye Bakanı Rishi Sunak ise kripto paralar hakkında şunları söylemişti;

“İngiltere’yi kripto varlık teknolojisi için küresel bir merkez haline getirmek benim amacım ve bugün özetlediğimiz önlemler, firmaların bu ülkede yatırım yapmalarını, yenilik yapmalarını ve büyümelerini sağlamaya yardımcı olacak.”

Geçtiğimiz mayıs ayında Birleşik Krallık hükümeti, Prens Charles tarafından yapılan Kraliçe’nin konuşmasında kripto paraların kabul edilmesi adına çeşitli planların olduğunu açıklamıştı. O gün bu yana kripto para sektörü adına çeşitli çalışmalar yapıldı ve çalışmaların da süreceği izlenimi verildi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitcoin (btc) ve altcoinler güne nasıl başladı? bitcoin ve altcoinler güne nasil basladi1

Bitcoin (BTC) ve Altcoinler Güne Nasıl Başladı?

Sonraki Haber
dbs bank, kripto para desteğine devam ediyor dbs bank kripto para destegine devam ediyor

DBS Bank, Kripto Para Desteğine Devam Ediyor

İlgili Haberler