Warba Bank, Metaverse’e Giren İlk İslami Banka Oldu

İpek Kulaksız
warba bank, metaverse'e giren i̇lk i̇slami banka oldu warba
Bitlo

Merkezi Kuveyt olan İslami banka Warba Bank, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’nın metaverse evrenine giriş yapan en son bankacılık şirketi oldu. 

İslami temeller üzerine kurulan banka, Metaverse evreninde biri Sandbox’ta ve diğeri Decentraland’da olmak üzere iki siteye sahip olduğunu duyurdu. Banka tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre Warba, bu hareketiye genç nesillerle olan iletişimi kuvvetlendirmek istiyor.

Warba Bank dijital dönüşümde lider olabilir

Banka, dijital dönüşüm alanında bir lider olarak ilerlemek için, ürün ve hizmetlerini sanal gerçeklik ortamlarında da tanıtmak adına müşterileriyle yakın ilişkiler kurmayı planlıyor. Warba Bank, Kuveyt’te yaşanan ekonomik sıkıntıların ardından Kuveyt ekonomisini canlandırmak için bir Amiri Kararnamesi uyarınca 17 Şubat 2010’da kuruldu.cWarba Bank, 7 Nisan 2010’da Kuveyt Merkez Bankası’nda İslami Bankalar Sicilini aldı. Banka, Kuveytlilerin kısa süre içerisinde güvenini kazandı.

warba bank, metaverse'e giren i̇lk i̇slami banka oldu 11

Warba Bank Destek Hizmetleri ve Hazineden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Anwar Badawi Al-Ghaith şunları söyledi:

Warba Bank, dijital dönüşüm konusunda itibarını artıran yaratıcı iletişim yollarını kullanmak ve hizmetlerini tanıtmak için sanal gerçeklikte müşterileriyle daha yakın olmayı hedefliyor. “

Al-Ghaith, Warba Bank’ın Bloom grubundaki genç müşterileriyle Metaverse evreninde, trend belirleyici olmak konusunda hedefleri olduğunun da altını çizdi.

Metaverse ve İslam inançları

8 Şubat 2022’de modern Müslümanlar için bir Metaverse girişimi hazırlandı. Girişimin, İslami inançlardan ve sosyal ahlaktan ilham alarak tasarlanan son NFT projesi MetaKawn ise Müslümanların geleceği için tasarlanan ilk NFT olma özelliğine sahiptir. MetaKawn, çok yönlü girişimci olarak anılan Othmane Meziane ve pazarlama stratejisti Youssef Tazi tarafından tasarlandı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
visa, 'limitsiz' bitcoin kartını kullanıma sunuyor 8

Visa, ‘Limitsiz’ Bitcoin Kartını Kullanıma Sunuyor

Sonraki Haber
popüler trader'dan uyarı! başka bir bitcoin çöküşü yaşanabilir 14

Popüler Trader’dan Uyarı! Başka bir Bitcoin Çöküşü Yaşanabilir

İlgili Haberler