Ünlü Teknik Analist PlanB’nin Bitcoin Yorumu

Cem Yilmaz
ünlü teknik analist planb’nin bitcoin yorumu planb2
Bitlo

Twitter’da 1.7 milyon takipçisi olan teknik analist PlanB, Bitcoin’de yaşanan düşüşler hakkında yorum yaptı. Bitcoin stok akış (S2F) modelinin yaratıcısı PlanB, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasının ardından Bitcoin ve kripto para birimlerindeki düşüşlerle ilgili Twitter’da bir paylaşım yaptı.

PlanB, çoğu yatırımcının bir teknoloji stoğu olarak gördüğünü belirtti. PlanB yaptığı açıklamada:

“Bitcoin düştü, altın yükseldi. Görünüşe göre çoğu yatırımcı bitcoini bir emtia/dijital altın olarak değil, Google veya hisse gibi bir teknoloji hissesi olarak görüyor.”

Rusya’nın Ukrayna’ya resmi olarak saldırıyı başlatmasıyla birlikte haberinin ardından Bitcoin ve diğer kripto para birimleri değer kaybetti. Analize göre, son 24 saatte kaldıraçlı işlemlerde kripto para piyasasında yaklaşık 465 milyon dolar tasfiye edildi.

CoinMarketCap verilerine göre, yazının yazıldığı saatte Bitcoin son 24 saat içerisinde %9.38 düştü. Bu, kripto para biriminin son bir aydaki en düşük noktasına gelmiş durumda. Bitcoin’in geçen yılın Kasım ayında ulaştığı 69.000 dolarlık ATH (all time high- tüm zamanların en yüksek seviyesi) seviyesinden çok uzakta.

Savaş Rus borsasını da vurdu. Konuyla ilgili açıklama yapan Analist David Ingles, bir görsel paylaşarak borsanın kriz dönemlerindeki durumunu karşılaştırdı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
powertürk müzik ödülleri i̇lk kez nft olarak verilecek!

PowerTürk Müzik Ödülleri İlk Kez NFT Olarak Verilecek!

Sonraki Haber
rusya-ukrayna arasındaki gerginlik, fed'in faiz artışı kararını durdurabilecek mi? fed

Rusya-Ukrayna Arasındaki Gerginlik, FED’in Faiz Artışı Kararını Durdurabilecek mi?

İlgili Haberler