Ukrayna’nın Eurovision Kupası 500 ETH’ye Satıldı

Gülcan Uyanıker
ukrayna’nın eurovision kupası 500 eth’ye satıldı
Bitlo

Rusya’nın Şubat ayı sonunda Ukrayna’ya saldırmasının ardından Ukrayna ordusuna kripto para yardımı devam etti ve şimdi de Estonyalı bir kripto para borsası bu konuda önemli bir adım attı. WhiteBit borsası, Eurovision şarkı yarışmasının galibi Ukraynalı grup Kalush Orchestra’nın cam mikrofon ödülünü yaklaşık 500 ETH ödeyerek satın aldı.

Ukrayna Ordusuna Bağışlanacak

Yarışmayı Stefania adlı şarkısıyla kazanan grup, Ukrayna ordusuna bağış yapmak üzere bazı ürünlerini Pazar günü satışa çıkardı. Bu ödül, geliri Ukrayna ordusuna bağışlanacak ürünlerden biriydi. Kalush Orkestrası grubu da Facebook sayfasında yaptığı açıklamada WhiteBit borsasına teşekkür etti.

Ukrayna NFT’lerinden Daha Fazlasını Kazandı

WhiteBit borsası tarafından yapılan alımla önemli bir tutar elde edilirken, bu rakamın Nisan ayında OpenSea’de satışa sunulan 1600 NFT’den oluşan koleksiyondan daha fazla gelir sağlaması da dikkat çekti. Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı geçtiğimiz günlerde NFT satışlarından yaklaşık 600 bin dolar elde ettiklerini söyledi. 

Ukrayna hükümeti, savaşın en önemli anlarından karelerden oluşan koleksiyonda 2182 NFT satmayı planlıyordu ancak çalışmalar beklenen ilgiyi görmedi.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
shiba inu geliştiricilerinden yeni proje

Arjantin Futbol Takımının Formasında Shiba Inu Logosu Yer Alacak!

Sonraki Haber
dogecoin kurucu ortağı kripto dünyası hakkında konuştu!

Dogecoin Kurucu Ortağı Kripto Dünyası Hakkında Konuştu!

İlgili Haberler