Ukrayna Grivnası Kripto Para Piyasalarında Rekor Kırdı!

Gülcan Uyanıker
ukrayna grivnası kripto para piyasalarında rekor kırdı!
Bitlo

Rusya’nın Ukrayna’ya geçtiğimiz hafta itibarıyla başlayan askeri müdahalesi, iki ülkenin geleneksel finansal sistemlerinde aksamalara neden olurken, özellikle Bitcoin ve Ethereum, Ruslar ve Ukraynalılar tarafından en çok tercih edilen varlıklar oldu.

İşlem Hacminde Önemli Artış Gözlemlendi

Ukrayna Merkez Bankası’nın elektronik nakit transferlerine getirdiği kısıtlamalar, Rusya’ya uyguladığı yaptırımlar, bankalardan para çekme kısıtlamaları gibi durumlar her iki ülke halkının da kripto paraya geçmesini sağladı. Paylaşılan piyasa verilerine göre, geçen hafta Ukrayna’nın ulusal para birimi olan Ukrayna grivnasını listeleyen kripto para borsalarının işlem hacminde önemli bir artış oldu.

Binance ve LocalBitcoins’de Rekor

Bunun üzerine Ukrayna’da hizmet veren Binance ve LocalBitcoins borsalarında Bitcoin, Ethereum, USDT ve BUSD satın almak için kullanılan Grivnası kurunda tarihin en büyük rakamı kaydedildi ve rekor kırıldı. Ukrayna’nın önemli borsalarından Kuna’nın rakamlarında da ciddi bir artış olduğu belirtildi.

Halktan 60 Trilyon Ruble mi Toplanacak?

Rus parlamentosunun alt kanadı Duma’nın başkan yardımcısı olarak görev yapan Nikolai Arefiev dün yaptığı açıklamada, ekonomik bir çöküş durumunda halktan 60 trilyon ruble toplamayı planladıklarını söyledi. Bu açıklamanın ardından Rus halkının merkezi olmayan finansal platformlara geçmeye başladığı ve devletin banka hesaplarına kısıtlama getirmesine karşı önlem almaya çalıştığı belirtiliyor.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
sberbank avrupa pazarindan çekildi mm

Sberbank Avrupa Pazarindan Çekildi

Sonraki Haber
barcelona kulübü metaverse ve nft sektöründe yerini alacak barce

Barcelona Kulübü Metaverse ve NFT Sektöründe Yerini Alacak

İlgili Haberler