Ukrayna Başbakan Yardımcısından Uniswap’a Övgüler

Cem Yilmaz
ukrayna başbakan yardımcısından uniswap'a övgüler ww
Bitlo

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov, Uniswap’ın “Ukrayna’ya Bağış Yapın” özelliğini kutladı ve ek yardım istedi. Merkeziyetsiz Finans borsalarından Uniswap bunu kabul etti ve Ukrayna’ya yardımlar akmaya devam ediyor.

Fedorov, 2 Mart’ta Ukrayna halkının Uniswap’a listelenen tokenlarından herhangi birini otomatik olarak ETH ile değiştiren kampanyaları için minnettar olduğunu söyledi.

Uniswap Yardım Kampanyası

Ayrıca, Uniswap’tan kampanyayı ana sayfalarına koymasını istedi, böylece kripto topluluğu tarafından daha görünür olacak ve yardım etmelerini kolaylaştıracak. Uniswap, değişikliği 24 saat içinde kabul etti ve gerçekleştirdi ve Ukrayna’ya bağış özelliği artık Uniswap ana sayfasında görülebilir.

Uniswap, bağış özelliğini 1 Mart’ta ana sayfaya ekledi. Kullanıcıların, daha sonra tek bir işlemle Ukrayna hükümetine gönderilecek olan ETH için herhangi bir token takas etmesine olanak tanıyor. Kripto topluluğu tarafından Ukrayna’ya yardım etmek için ortak çabanın bir parçası.

Ukrayna’ya şimdiden 40 milyon dolardan fazla kripto yardım yapıldı ve giderek artacak gibi görünüyor. Polkadot’un kurucusu Gavin Wood, hatırlanacağı üzere Ukrayna hükümetine DOT adresi paylaşırlarsa 5 milyon dolar göndereceğini ifade etmişti. Ukrayna Hükümetinin paylaşmasının ardından Gavin Wood 5 milyon dolar değerinde Polkadot bağışladı.

Rusya Ukrayna Savaşında Kripto Büyük Rol Oynuyor

Rusya Ukrayna’ya saldırmaya başladığından beri kripto para birimlerinin rolü arttı. Fedorov, bazı kripto varlıklarının kabul ettiği bir talep olan kripto platformlarından Rus adreslerini engellemelerini istedi. Örneğin Binance, yaptırım uygulanan Rusların hesaplarını bloke etti, ancak bunu tüm Ruslar için yapmayacak.

Bu arada Kraken CEO’su Jesse Powell, Kraken’in yasal bir zorunluluk olmadan bunu yapmayacağını söyledi. Coinbase ayrıca Rus kullanıcı hesaplarını engellemeyeceğini söyledi. Batılı yetkililer, muhtemelen Ruslara yaptırımlardan bir çıkış yolu verdikleri için kripto varlıklarını azarladı.

Ukrayna ve Rusya’daki kripto faaliyeti, çatışma başladığından beri arttı. Ruble değer kaybederken, Rus vatandaşları finansal refahlarını güvence altına almak için kripto kullanıyor. Ancak Rusya’da ne kadar etkisi olacağı belli değil.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ukrayna airdrop etkinliğini i̇ptal etti!

Ukrayna Airdrop Etkinliğini İptal Etti!

Sonraki Haber
bitcoin enflasyon sınavını geçecek mi? bitcoin grafiğinde önemli teknik seviyeler! btc1

Bitcoin Enflasyon Sınavını Geçecek mi? Bitcoin Grafiğinde Önemli Teknik Seviyeler!

İlgili Haberler