Tokyo Üniversitesi Metaverse Kursları için Hazırlıklara Başladı

İpek Kulaksız
tokyo üniversitesi metaverse kursları için hazırlıklara başladı 21 1
Bitlo

Metaverse’ün popülerliğini artırmasıyla, bu alanda eğitim veren üniversitelerin, okulların veya kurumların sayısı da gitgide artıyor. Tokyo Üniversitesi’de bu isimlerden biri oldu.

Tokyo Üniversitesi Metaverse kursu başlatıyor

Tokyo Üniversitesi (Todai), yıl bitmeden metaverse üzerinden gerçekleştirmeyi planladığı bir çalışma programı sunmaya hazırlanıyor. Söz konusu bu projenin esas amacı, Japonya’da dijital dönüşüm ve ileri teknolojiler alanında çalışan yetersiz personel sorununu ortadan kaldırmaktır. Tokyo Üniversitesi, metaverse üzerinden lise ve üniversite öğrencilerinin katılabileceği kurslar verecek. Metaverse’de verilmek üzere planlanan bu kurslar, Todai’nin mühendislik fakültesi altında yer alacak. Kursları başarıyla tamamlayan öğrencilere ise sertifika verilecek.

tokyo üniversitesi metaverse kursları için hazırlıklara başladı 23

Metaverse alanında gerçekleşecek olan bu çalışmanın, “yaş, cinsiyet, sosyal durum ve ikamet alanı ne olursa olsun herkesin mühendislik ve bilişim bilimi hakkında bilgi edinebileceği” bir durum yaratacağına değinildi. Kurs kapsamında üniversite öğrencilerine yapay zeka (Al), yeni nesil iletişim teknolojisi ve girişimcilik eğitimleri verilecek. Lise öğrencilerine ise teknoloji alanıyla ilgili temel bilgiler de eklenecek.

 

 

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
nft'lere genel bakış, önemli i̇ncelemeler! 14

NFT’lere Genel Bakış, Önemli İncelemeler!

Sonraki Haber
bu hafta gerçekleşecek önemli olaylar! 27

Bu Hafta Gerçekleşecek Önemli Olaylar!

İlgili Haberler