TikTok Gaming’in Eski Başkanı Blockchain Oyun Girişimini Geliştiriyor

Özlem Özbek
tiktok gaming'in eski başkanı blockchain oyun girişimini geliştiriyor 1 4
Bitlo

TikTok oyun sektörünün bir dönem başkanlığını yapan Jason Fung, görevden istifa etmişti. Fung, 5 Temmuz’da yaptığı duyuru ile MetaO’nun çalışmalarını titizlikle yürütmek için TikTok’tan ayrıldığını söyledi.

MetaO, blockchain video oyunlarına odaklanan bir çalışmadır. Fung, hızla büyüyen eğlence platformu TikTok’tan istifa etmesini MetaO’nun geliştirme çalışmalarına yön vermekten doğduğunu dile getirdi. Fung, oyun endüstrisindeki deneyimi ile başarılı değişiklikler yapacağını düşünüyor. Jason Fung, bir röportajında, NFT oyun sektöründeki bazı sorunları çözmek için TikTok’taki işinden istifa ettiğini açıklamıştı. Geliştiricilerin kolaylıla erişim sağlayabileceği yeterli bir blok zinciri altyapısına sahip olmadığının altını çizdi.

Fung, blockchain oyun çalışmasının ileri taslağında, PR’larından biri aracılığıyla bazı sorumluluklarını açıkladı. İlki, oyun geliştiricileri ve kanal ortakları arasında doğru bir ekosistem oluşturmak için MetaO genişlemesini sağlamaktır. Şöyle ki bağış toplama kampanyalarını yönlendirmek, iş birliklerini daha kolay hale getirmek ve diğerleri gibi farklı stratejik kararları denetleyerek geliştirmek olacaktır. İkincisi ise yenilikçi ilerleme kapsamında, Polkadot ağındaki son hamlenin de benzeri olacaktır. Bu durumda, L1/L2 blok zincirlerinin MetaO üzerinde bir Layer-0 ağı olarak çalıştırılması anlamına gelmektedir.

tiktok gaming'in eski başkanı blockchain oyun girişimini geliştiriyor 17

MetaO, birliktelik oluşturabilir

MetaO’nun piyasaya sürülmesinin arkasında yatan motivasyon hakkında konuşan Fung, birlikte çalışabilirlik konusunda bir köprü görevi görmesini sağlamayı planladığını belirtti. yeni proje ile beraber oyun geliştiriciler, çalışmalar için birkaç platformla sınırlı kalmayacaklar. MetaO birkaç blok zincirine bağlanabildiği için, kullanıcıların verimli çalışabilmeleri adına pek çok seçenek sunacaktır.

Fung, NFT ve oyun geliştiricilerinin Binance Smart Chain, Solana veya Polygon gibi tek bir blok zinciri kullanmaya bağlı olduğu örneklerinden söz etti. MetaO, kripto para birimleri girişimlerinin devamında yer alacak.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitcoin ne kadar oldu? bitcoin, ethereum, dogecoin fiyat tahminleri 5

Bitcoin Ne Kadar Oldu? Bitcoin, Ethereum, Dogecoin Fiyat Tahminleri

Sonraki Haber
argo blockchain, 637 bitcoin satışı yaptığını açıkladı 16 1

Argo Blockchain, 637 Bitcoin Satışı Yaptığını Açıkladı

İlgili Haberler