Terra, 135 Milyon Dolarlık Bitcoin Aldı!

Cem Yilmaz
terra, 135 milyon dolarlık bitcoin aldı! terr
Bitlo

Terra, kendi stabil kripto parası olan UST’yi desteklemek için Bitcoin alımlarına devam ediyor. Terra, 135 milyon dolarlık Bitcoin daha aldı.

Terraform Labs CEO’su ve kurucu ortağı Do Kwon, ocak ayının sonundan bu yana 1 milyar dolardan fazla Bitcoin satın alındığını onayladı.

Bitcoin, Terra’nın stabil kripto parası UST için bir rezerv oluşturmak için kullanılıyor.

CEO Do Kwon, Bloomberg News ile Singapur merkezli Luna Foundation Guard tarafından kripto para birimini satın almak için kullanılan Bitcoin adresini doğruladı. Veriler, adresin toplam 27.784.96954740 Bitcoin aldığını gösteriyor. Bu 27.784 Bitcoin yaklaşık olarak 1 milyar 330 milyon dolara tekabül ediyor.

terra, 135 milyon dolarlık bitcoin aldı! terra

Bu ayın başlarında Kwon, UST’nin 10 milyar dolara ulaşabilecek bir Bitcoin rezervi tarafından destekleneceğini duyurdu. 22 Mart’ta, stabil kripto para algoritmasını desteklemek için satın almaya hazır 3 milyar dolarlık fonu olduğunu da Twitter’dan paylaştı.

Veriler, Bitcoin adresi, LFG’nin ilk olarak 26 Ocak’ta alım yapmaya başladığını gösteriyor. En büyük alım, 8.588’den fazla Bitcoin ile aynı gün gerçekleşti.

Kwon, bu ayın başlarında Bloomberg ile yaptığı röportajda, “Bitcoin ile özellikle ilgilenmemizin nedeni, bunun en güçlü dijital rezerv varlığı olduğuna inanmamız” dedi. “UST, para politikasının bir parçası olarak Bitcoin standardını uygulayan ilk internet yerel para birimi olacak.” ifadelerinde bulundu.

Terra’nın alımlarıyla birlikte hareketlenen piyasada, Bitcoin 47.000 $ üzerine çıktı. CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin yazının yazıldığı esnada 47.563 $’dan işlem görmektedir. Ayrıca Terra’nın kendi kripto parası LUNA ise CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı esnada 105.24 $’dan işlem görüyor.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ganalı sanatçı kojo marfo’dan nft serisi!

Ganalı Sanatçı Kojo Marfo’dan NFT Serisi!

Sonraki Haber
dijital fonlara talep devam ediyor! bitcoin ve solana ön planda

Dijital Fonlara Talep Devam Ediyor! Bitcoin ve Solana Ön Planda

İlgili Haberler