Solana’ya Büyük Saldırı! 8.000’den Fazla Cüzdan Boşaltıldı

İpek Kulaksız
solana'ya büyük saldırı! 8.000'den fazla cüzdan boşaltıldı 12 1
Bitlo

Solana Status üzerinden yapılan açıklamada, 8.000’den fazla Solana cüzdanının hackerlar tarafından boşaltıldığı bildirildi.

Solana Status’un 3 Ağustos günü resmi Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamada 7767 Solana cüzdanının boşaltıldığı iddiası doğrulandı. Saldırganların, 6 aydan uzun bir zamandır faaliyet göstermeyen cüzdanları hedef aldığı bildirildi. Aynı zamanda fonları ele geçirilen yatırımcıların genelinin Phantom ve Slope cüzdanlarını kullandığı aktarıldı.

Şirket, yatırımcıların önlem almaları gerektiğini belirtti. Önlem için, varlıklarını soğuk cüzdanlara aktarmaları gerektiğini eğer soğuk cüzdanları yoksa da normal cüzdanlarının internet ile bağlarını kopararak, sorun çözülene kadar beklemeleri gerektiği belirtildi. Hackerların ele geçirdiği varlıkların çoğu SOL (Solana) ve USDC (USD Coin) olsa da ETH (Ethereum) sahipleri de bu saldırıdan etkilendi.

Solana Labs sözcüsü, saldırıyı araştırmaya devam edeceklerini fakat şu ana kadar olayda Solana kaynaklı bir açığa rastlanmadığını ancak şimdilik varlıkların soğuk cüzdanlara aktarılmasının daha güvenli olacağını ifade etti.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ağustos'da kazandıracak kripto para birimleri şu şekilde! 11

Ağustos’da Kazandıracak Kripto Para Birimleri Şu Şekilde!

Sonraki Haber
shiba inu’nun aylık i̇şlem sayısında artış gözlemlendi 13 1

Shiba Inu’nun Aylık İşlem Sayısında Artış Gözlemlendi

İlgili Haberler