SEC: Kripto Saklama Şirketleri Yatırımcıları Uyarmalı!

Gülcan Uyanıker
sec: kripto saklama şirketleri yatırımcıları uyarmalı!
Bitlo

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) bugün yaptığı açıklamada, ABD’de listelenen ve diğer şirketler adına kripto para bulunduran kurumların bu varlıkların değerini hesaplamaları, onları bir yükümlülük haline getirmeleri ve bu varlıklarla ilişkili riski yatırımcılara açıklamaları gerektiğini söyledi.

SEC’in açıklamasında, dijital varlıkların başkaları adına saklanmasının diğer varlıkların taşımadığı riskler taşıdığı belirtildi. Açıklamada şu maddelere yer verildi:

  • Teknolojik Riskler: Kripto varlıklarla ilgili hem varlıkların korunmasında hem de üçüncü şahıslar için varlıkları korumaya yönelik piyasadaki diğer düzenlemelerde bulunmayan riskler bulunmaktadır.
  • Hukuki Riskler: Varlıkların benzersiz özellikleri ve yasal emsal olmaması nedeniyle, olumsuz bir olaydan (örn. dolandırıcılık, kayıp, hırsızlık veya iflas) kaynaklanan bir mahkeme kovuşturmasında bu tür düzenlemelerin nasıl ele alınacağına dair önemli yasal sorular vardır.
  • Düzenleyici Riskler: Üçüncü taraflar için varlıkları korumaya yönelik birçok yaygın düzenlemeyle karşılaştırıldığında, kripto varlıklarının muhafazası için çok daha az düzenleyici gereklilik vardır. Kripto saklayıcılar bu gerekliliklere uymayabilir ve bu da yatırımcılar için önemli bir risk olduğunu gösterir.

SEC, sıraladığı nedenlerle, şirketlerin bu riskler hakkında kullanıcıları bilgilendirmesi ve varlıkları gerçeğe uygun değerden hesaplayarak yükümlülük altına sokması gerektiğini vurguladı.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
benjamin cowen’a göre bitcoin yükselecek mi? btc

Benjamin Cowen’a Göre Bitcoin Yükselecek mi?

Sonraki Haber
thodex soruşturması tamamlandı! 40 bin yıla kadar hapis cezası talep edildi!

Thodex Soruşturması Tamamlandı! 40 Bin Yıla Kadar Hapis Cezası Talep Edildi!

İlgili Haberler