Rusya, Kripto Ticaretini Lisanslı Platformlar ve Sertifikalı Cüzdanlarla Kısıtlayacak mı?

Gülcan Uyanıker
rusya, kripto ticaretini lisanslı platformlar ve sertifikalı cüzdanlarla kısıtlayacak mı?
Bitlo

Yasaklayıcı politikası nedeniyle Rusya Merkez Bankası ile çatışan Rusya Maliye Bakanlığı’nın yasa tasarısından kısıtlayıcı bir düzenleme çıktı. Tasarıya göre, kripto varlıklarının ticareti lisanslı platformlar ve sertifikalı cüzdanlarla sınırlandırılacak. Bu, eşler arası ticareti neredeyse yasadışı hale getirecek.

Tasarı, dijital para kavramını Rusya Federasyonu’nda yasal bir para birimi olarak tanınmayan, ancak ödeme olarak kullanılabilen, bir bilgi sisteminde saklanan mülk ve elektronik veriler veya herhangi bir varlık tarafından desteklenmeyen bir yatırım aracı olarak tanımlıyor.

Tasarıya göre, dijital para operatörleri diğer kriterlerin yanı sıra geleneksel işletmeler gibi yıllık finansal raporlar sunacak. Kripto para borsalarının varlıklarının alım satım için en az 100 milyon ruble yani 1.2 milyon dolar, profesyonel tüccarların ise en az 50 milyon ruble olması gerekecek. Offshore şirketler de kripto brokerleri olarak faaliyet gösteremeyecekler. Madenciler ise gelirlerini vergi makamlarına bildirmek zorunda kalacaklar.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitmex kurucularından i̇tiraf geldi! abd yasasını i̇hlal ettiler

BitMEX Kurucularından İtiraf Geldi! ABD Yasasını İhlal Ettiler

Sonraki Haber
meta’dan metaverse dünyasında çığır açacak yeni projeler

Meta’dan Metaverse Dünyasında Çığır Açacak Yeni Projeler

İlgili Haberler