Rusya Finansal Piyasalardan İzole mi Oluyor?

Gülcan Uyanıker
rusya finansal piyasalardan i̇zole mi oluyor?
Bitlo

Rusya’ya uygulanan son yaptırımlar finansal sistemlerine saldırdı ve bu adımlar ülkeyi dünyanın geri kalanından izole etti. Son birkaç gün içinde Rus borsası kapandı ve Ruble’nin değeri %20’den fazla değer kaybetti. Dünyanın geri kalanından uygulanan yaptırımlara ek olarak, Başkan Putin, sakinlerin yurt dışından para göndermesini veya almasını yasaklayarak ekonomiyi daha da kapattı.

Ukrayna bugün Rus kullanıcıları engellemek için 6 kripto borsasına talepte bulundu. Binance, KuCoin gibi bazı borsalar yaptırım uygulamaya niyetlerinin olmadığını belirterek, kripto platformlarının devam eden siyasi çekişmelerden koptuğunu vurguladı. 

Tarafsız bir platform olarak, herhangi bir ülkeden hiçbir kullanıcının hesabını yasal bir zorunluluk olmaksızın dondurmayacağız. Ve bu zor zamanda, masum insanların haklarını etkilemek için gerilimi artırabilecek eylemler teşvik edilmemelidir.

Tüm bu gelişmeler Rus vatandaşlarını hem düşen Ruble nedeniyle kayıplarını kapatmak hem de uluslararası para transferi kısıtlamalarını aşmak için Bitcoin’e yöneltti.

Rusya’nın artan siyasi gerilimleri ve finansal izolasyonu, geleneksel borsanın düşmesine neden oldu. Ancak geleneksel piyasalar için hiçbir şey değişmezken, Bitcoin fiyatlarında ani bir artış kaydedildi. Her iki piyasadaki bu çelişkili hareket, Bitcoin’in geleneksel piyasadan ayrılması için güçlü bir sinyal vermeye başladı.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
revolut ceo'su storonsky savaşı kınadı: ukrayna'ya yardım edeceğiz

Revolut CEO’su Storonsky Savaşı Kınadı: Ukrayna’ya Yardım Edeceğiz

Sonraki Haber
bitcoin ve kripto para yatırımcılarının bu hafta takip edeceği gelişmeler

Kripto Para Piyasasının Değeri Yeniden 2 Trilyon Doların Üzerinde!

İlgili Haberler