Rich Dad Poor Dad yazarı Robert Kiyosaki; Bitcoin İndirimleri Başladı Diyor

İpek Kulaksız
rich dad poor dad yazarı robert kiyosaki; bitcoin i̇ndirimleri başladı diyor 4 2
Bitlo

Rich Dad Poor Dad yazarı Robert Kiyosaki, Bitcoin’i (BTC) bu süreçlerde çok düşük fiyatlardan satın almayı planladığını belirtti. 

Twitter’da iki milyonu aşkın bir kitle tarafından takip edilen popüler yatırımcı Robert Kiyosaki, kripto piyasasının içinde bulunduğu bu ayı sezonunun, Bitcoin biriktirmesine engel olmadığını söylüyor. Bununla beraber yazar, BTC’nin şu anki değerinden yaklaşık olarak %95 oranında bir düşüş yaşamasını da beklediğini belirtti.

Rich Dad Poor Dad; ‘KAYBEDENLER kaybettiklerinde bırakırlar.’ Bitcoin kaybedenleri bırakıyor… Bitcoin’in 1.100 doları ‘test etmesini’ bekliyorum. Daha fazla satın alacağım. Olmazsa, kaybedenlerin ‘teslim olmalarını’, istifa etmelerini ve sonra daha fazlasını satın almalarını bekleyeceğim.”

Kiyosaki, BTC mayıs ayında 30.000 doların üzerinde işlem görürken, alt hedefinin 20.000 doların altında olduğunu belirtmişti.

“BITCOIN ÇIKIŞI. Harika haber. Önceki tweet’lerde belirtildiği gibi, Bitcoin’in 20.000 dolara düşmesini bekliyorum. Ardından, 17.000 $ olabilecek dip testi yaşanabilir. Dibin içeride olduğunu anladığım an, temkinli hareket ederim. Bu şekilde durumlar zengin olmak için en iyi zamanlardır. Dikkatli ol.”

Haziran ayının ilk haftalarında BTC, 2022’deki en düşük seviyesi plan 17.600 $’a kadar geriledi ve sonrasında tekrar yükselmeler başladı. Yazar Kiyosaki, Bitcoin’in güçlü bir düşüş yaşayacağına inanmasına rağmen, BTC’nin daha önce de bu şekilde sert düşülerin ardından yükseliş eğilimi gösterdiğinin altını çizdi.

“Bitcoin’in geleceği konusunda iyimserim. Yeni dip testi bekliyorum. 20.000 dolar mı? 14.000 dolar mı? 11.000 dolar mı? 9.000 dolar mı? Sonrasında tekrar yükselişin olacağına inanıyorum”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitcoin madencisi compass’ın ceo ve cfo’su i̇stifasını verdi 2 8

Bitcoin Madencisi Compass’ın CEO ve CFO’su İstifasını Verdi

Sonraki Haber
solana (sol), polygon (matic) ve lookrare (looks) için kritik rakamlar 4 3

Solana (SOL), Polygon (MATIC) ve LookRare (LOOKS) için Kritik Rakamlar

İlgili Haberler