Reserve Rights (RSR) Nedir?

Reserve Right

Reserve Rights Mayıs 2019’da ortaya çıkan çift tokenli stabil kripto para platformudur.

Reserve Rights’ın ikili token sistemi, akıllı sözleşmeler tarafından yönetilen bir varlık sepeti tarafından desteklenen Reserve sabit kripto para birimi (RSV) olarak bilinen bir “stabil coin” içerir. İkinci token, arbitraj olanaklarıyla RSV’yi 1 dolar fiyat hedefinde sabit tutmak için kullanılan Reserve Rights tokenidir (RSR).

RSV’nin aksine, RSR tokeni volatildir ve asıl amacı RSV’nin stabil kalmasını sağlamaktır.

RSR Nasıl Çalışır?

Reserve Protocol, kendi stabilcoininin değerini koruyabilmek için inovatif bir yaklaşımda bulunuyor. Özellikle, RSV olması gerekenden daha yüksek fiyat değerine ulaşınca sistem otomatik olarak tokenleri açıktan satarak token arzını azaltıyor. Bu sayede fiyat düşüyor. Tam tersi olarak, eğer RSV olması gereken değerin aşağısına düşerse sistem otomatik olarak hedef fiyata kadar talebi artırıyor.

RSR Ne Gibi Avantajlar Sağlıyor?

Reserve Protocol, hedeflerine ulaşmak için, kullanıcıların “değer”i küresel olarak kolayca depolamasını veya aktarmasını sağlayabilen erişilebilir ve güvenilir bir ekosistem yarattı. Sistemi, kurumsal ve havale kullanım senaryoları için ideal hale getiren düşük kayıplı uluslararası işlemlere olanak tanır.

Ayrıca Reserve Rights ekosisteminin geleceğini şekillendirmek amacıyla yönetim önerilerinde oy olarak da kullanılabilir.

RSR Hangi Sorunu Çözüyor ?

RSR’nin çözüm getirdiği problem volatilitedir. Kripto para birimlerinin volatilitesi genel pazarın bir değişim aracı olarak kullanılmasını engelledi. Reserve Protocol sabit bir değer marketi yaratarak kripto varlıkların değişim aracı olarak kullanılmasına olanak sağlıyor. Bu sayede ekonomisi hiper enflasyona uğramış milletlere çözüm sunmak istiyor.

Nasıl Reserve Rights Token (RSR) Alırım?

Reserve Rights Token satın almak için Türkiye’nin güvenilir kripto para borsası Bitlo üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde al-sat işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

RSR Fiyatı ve Arzı Miktarı

Bu yazının yazıldığı sırada RSR Token fiyatı 0,022 dolardır. RSR’nin dolaşımdaki arz miktarı 13.160.000.000 olup, maximum arzı ise 100.000.000.000 olacaktır.

Bir Cevap Yazın