Popüler Kripto Analisti Nicholas Merten, Bitcoin için Geçmiş Verileri İnceledi

Özlem Özbek
popüler kripto analisti nicholas merten, bitcoin için geçmiş verileri i̇nceledi 3 1
Bitlo

Popüler kripto para analisti Nicholas Merten, Bitcoin (BTC), uzun düşüş hareketliliğinden sonra gerçekten dip seviyesine ulaşıp ulaşmadığını anlamak için geçmiş veriledi inceledi. 

Nicholas Merten, Cumartesi günü BTC kısa bir süre sonra 18.000 doların altına düşmesinin ardından Bitcoin’in haftalık en düşük seviyelerinden geri yükselmesiyle ilgili kullanıcıların pek de heyecanlı olmamaları gerektiği konusunda uyardı.

“İnsanların heyecana fazla kapılmalarını istemiyorum. Başka bir gün veya daha fazla kazanç görebileceğimizi, hatta belki burada bu aralığa [22.300$ civarında] geri dönebileceğimizi hissetsem de, şu an bulunduğumuz yer, bu %75 düzeltme ve ne kadar %80 arasındaki farkı vurgulamak istiyorum. düzeltme gibi görünebilir.”

Bazı kullanıcıların yaşadığı en büyük sorunlardan birinin, yüzdelik düşüşlerin bir anda katlanarak daha da kötü bir hal alacağını anlamaması olduğunu belirten Merten, bunun tek haneli düşüşler olsa bile bu şekilde olduğunun altını çizdi.

popüler kripto analisti nicholas merten, bitcoin için geçmiş verileri i̇nceledi 2 5

%75’ten tipik %80 düzeltmesine gidilirse, bu nasıl görünür?

Sadece birkaç yüz dolar veya bin dolar aşağısı olmayacağının altını çizen analist, 17.500 dolarlık bir Bitcoin fiyatından 13.700 dolara kadar inişler devam edecekti. 2019 yılının Haziran ayındaki boğa piyasası esnasında fiyatın en yüksek seviyede olduğunu veya en azından geçici bir zirve oluşturduğuna bakıldığında 14.000 $ aralığının test edildiğinin de altını çizdi.

Merten, Bitcoin’in Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 doların üzerine ulaştığında, tam olarak %80 düşeceğinden emin olunmasa da, daha geniş hareketliliğin temel güce rağmen lider kriptoyu, aşağı çekebilir.

“Genellikle düzeltmelerin zamanla zayıflayacağını ve tarihsel olarak daha da zayıflayacağını beklesem de, şu anda içinde bulunduğumuz makro ortamı göz önünde bulundurursak, muhtemelen tipik %80’lik düzeltmeyi alacağız. Bu, bu durumda kesinlikle her şeyi bir araya getirmemek için buraya açık kalmak için önemli bir şey.”

Yazının hazırlandığı sırada, Bitcoin 20,368$’dan işlem görüyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitgo, i̇lk nft gözetim platformunu başlattı 31 1

BitGo, İlk NFT Gözetim Platformunu Başlattı

Sonraki Haber
token defi (tdefi) nedir?

Token DeFi (TDEFI) Nedir?

İlgili Haberler