Peter Brandt’den Korkutucu Açıklama “Bitcoin 12.000 Dolara” Düşebilir

Özlem Özbek
peter brandt'den korkutucu açıklama
Bitlo

Başarılı Kripto Para Analistlerinden Peter Brandt, 12.000 doları işaret ederek korkuttu.

Kripto para dünyasının önemli analistlerinden Peter Brandt, Bitcoin için korkutucu iddialarda bulundu. Brandt’’e göre bitcoin 12.000 dolara kadar düşebilir. 

Kripto para piyasasında 2021 Kasım ayından bu yana zaman zaman sert düşüşler yaşanıyor. Gidişatın sert olması sebebiyle Peter Brandt, Bitcoin’in 2023 yılında farklı bir boğa sezonu başlamasını muhtemel olarak değerlendiriyor. 

Durulma olmazsa hedef 12.000 dolar

Bitcoin son dönemlerde, zaman zaman yükselişe geçiyor olsa da haftanın son günlerinde ivme aşağıya dönüyor. Peter, 2018 ayı piyasasını değerlendirdiğinde, kripto para birimlerinin o döneme göre yükseliş trendi göstereceğini belirtiyor. Bu sürecin de kısa vadeli bir düşüş eğilimi olduğuna değindi. 

Brandt, farklı bir kripto para analisti ve trader’ı olarak adından söz ettiren Cheds tarafından paylaşılan bir tweet’e yanıt olarak kendi değerlendirmelerini aktardı. Brandt, verdiği cevaptaki senaryo Bitcoin fiyatının 12.000 dolara kadar gerileyebileceğini gösteriyor. 

ABD dolar endeksi daha da yükselebilir

Bitcoin fiyatıyla ilgili değerlendirmesinin yanı sıra Brandt, ABD dolar endeksinde bu yıl yükselişlerin olacağını düşünüyor geçtiğimiz ay, dolar diğer para birimlerine karşı yaklaşık olarak yirmi yılın en yüksek seviyesini gördü. Bu etkili ve güçlü dolar rakamları, bitcoin gibi varlıkların da düşmesine neden olacaktır. Brandt, bu sebepten dolayı ilerleyen dönemlerde kripto para piyasasının dikkat çekici ölçüde düşeceğini söylüyor. Bitcoin, Aralık 2022’den bu yana 25.000 doların altına inerek en düşük seviyesini gördü. Ek olarak Ethereum ise 1.200 dolar seviyesine kadar geriledi.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ethereum’un düşmesiyle bayc nft’lerin taban fiyatı 85 bin doları gördü 13

Ethereum’un Düşmesiyle BAYC NFT’lerin Taban Fiyatı 85 Bin Doları Gördü

Sonraki Haber
nexo’dan celsius krizine çözüm önerisi 6

NEXO’dan Celsius Krizine Çözüm Önerisi

İlgili Haberler