Oxford City Futbol Kulübü, Maç Biletlerini Bitcoin ile Satıyor

Özlem Özbek
oxford city futbol kulübü, maç biletlerini bitcoin ile satıyor 9
Bitlo

Oxford City Futbol Kulübü, 6 Ağustos günü başlayan karşılaşmalar için Bitcoin (BTC) ile maç günü ödeme kabul eden ilk Ulusal Lig futbol kulübü olmayı hedefliyor.

Altıncı kademe İngiliz futbol ligi için bir ilk olarak, kulüp formalarında BTC logosu yer alacak ve taraftarlar Lightning Network üzerinden Bitcoin ile bilet satın alabilecekler. Birleşik Krallık, bu hamleyle beraber BTC’yi daha da fazla benimsemeye başladı. Taraftarlar, Lightning Network üzerinden BTC kullanarak Oxford City’nin RAW Charging stadyumunda bilet, yiyecek ve içecek satın alabilecekler.

Oxford City Futbol Kulübü (OCFC) şu anda İngiliz futbolunun altıncı kademesi olan Ulusal Lig Güney’de oynuyor. Kulüp, Isle of Man merkezli bir Bitcoin şirketi olan CoinCorner ile uzun yıllar devam edecek bir ortaklık kurdu. CoinCorner, kulüp için formanın arkasında yazan yazılara sponsor olacak. Bu sayede maç günü oyuncuların formalarının arkasında BTC logosu yer alacak. Bunun yanı sıra CoinCorner, Oxford City FC’nin (OCFC) 6 Ağustos’taki açılış maçının resmi sponsoru olacak.

CoinCorner CEO’su Danny Scott, OCFC’nin “Ulusal Lig’de Bitcoin ödemelerini benimseyen ilk isim” olduğunu açıkladı. Scott şöyle devam etti:

“Bitcoin kendini sporseverler ve ABD’deki etkinlik tutkunları için yeni normal olarak kabul ettirdikçe Lig dışı ve Futbol Ligi alanlarında bir trend oluşturacağına inanıyoruz.”

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
temmuz'da en çok yükselen kripto paralar şunlar oldu,

Temmuz’da En Çok Yükselen Kripto Paralar Şunlar Oldu, “Bitcoin İlk Sırada!”

Sonraki Haber
ağustos'da kazandıracak kripto para birimleri şu şekilde! 11

Ağustos’da Kazandıracak Kripto Para Birimleri Şu Şekilde!

İlgili Haberler