NVM Ratio

Cem Yilmaz
nvm ratio on chain analizi
Bitlo

On-Chain Analizi serimizin devamında Network Value to Metcalfe Ratio indikatörü hakkında konuşacağız. Bir önceki yazımızda Miners’ Position Index indikatörü hakkında konuşmuştuk. Şimdi ise sitede bir diğer indikatörü incelemeye başlayacağız.

Bu indikatörümüz için CryptoQuant web sitesini kullanacağız.

Network Value to Metcalfe Ratio indikatörüyle ilgili grafiğimizi incelemeyle başlayabiliriz.

nvm ratio ekran resmi 2022 04 15 15.04.24

İndikatöre erişim sağlayabilmek için CryptoQuant web sitesine giriş yaptıktan sonra arama butonuna NVM yazmanız NVM Ratio’ya tıklamanız yeterli olacaktır.

Bu indikatör günlük aktif adresleri ve metcalfe yasasını kullanarak oluşturulmuştur. Metcalfe yasasını tanımlayacak olursak; Metcalfe yasası bir ağdaki kullanıcı sayısının artmasıyla birlikte ağdaki trafiğin de artacağını iddia etmektedir. Bu durumda üye  sayısının artacağına ve tüm sistemin değerinin üste taşınacağına ve üye sayısı artışına bağlı olarak sürekli büyüyeceğini ifade etmektedir.

nvm ratio ekran resmi 2022 04 15 15.16.14

2021 yılında yaşanan boğa sezonunu ele aldığımızda Metcalfe yasasının ne kadar düzgün çalıştığını görebilmekteyiz. Mavi çizgiler NVM Ratio siyah çizgi ise Bitcoin fiyatını temsil etmektedir. Grafikte görüldüğü gibi Bitcoin ağındaki yoğunluk arttıkça fiyatta da yükseliş gerçekleşmiş ve Bitcoin o dönemin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 63.000 $ civarlarına yükselmiştir.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
emirates’den nft ve metaverse atağı öl

Emirates’den NFT ve Metaverse Atağı

Sonraki Haber
amc theatres mobil uygulaması dogecoin ve shiba inu’yu kabul etmeye başladı!

AMC Theatres Mobil Uygulaması Dogecoin ve Shiba Inu’yu Kabul Etmeye Başladı!

İlgili Haberler