NFT’ler Genç Sanatçıların Dikkatini Çekiyor!

Gülcan Uyanıker
nft’ler genç sanatçıların dikkatini çekiyor!
Bitlo

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz NFT’ler her yaş grubunun ilgisini çekmeye başladı. Daha önce NFT çalışmalarından söz ettiren 11 yaşındaki Selim Şamil, bu alanda ilerlemek istiyor.

Selim Şamil, resim yaparak özgürleştiğini ve NFT’ler sayesinde çalışmalarını dijital ortama aktardığını belirtti. Dijital dünyanın çok kapsamlı dolduğundan söz eden genç, bu dünyanın ona ve hayallerine çok katkısı olduğundan bahsetti.

İHA’ya konuşan Şamil, şunları söyledi:

Şu anda 11 yaşındayım ve bugüne kadar birçok resim yaptım. Resmin beni geliştirdiğine ve özgürleştirdiğine inanıyorum. Bu yüzden her resim yaptığımda kendimi çok huzurlu hissediyorum. Bildiğiniz gibi son zamanlarda teknoloji oldukça gelişti. NFT de gelişen teknolojinin bir ürünüdür. Birçok kişi, benzersiz ve orijinal çalışmalarını dijitalleştirerek sanat eserlerini tanıtıyor. Babamla da bu konu üzerinde çalıştık. Resimlerimi dijitale taşıyarak aslında bu alana giriş yapmış olduk.

NFT çalışmalarından bahseden 11 yaşındaki sanatçı şu ifadeleri kullandı:

GetaNFT markamızla global bir NFT sitesine girdik ve resimlerimizi buraya aktardık. İlk başlarda bir hareketlilik olmasa da zamanla sosyal medyada fotoğraflarım tanınmaya başladı. Bu beni gerçekten mutlu etti. ‘MonsterFamily’ adlı bir koleksiyon çok beğenildi. GetaNFT markamızın satış hacmi 250 bin dolara ulaştı. Başarımla tanınmak benim için her şeyden daha önemliydi. İşimle kimsesiz çocukların hayatlarına dokunmak istiyorum. Herkesin bir hayali olsun diye hayallerimi resmediyorum.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
shiba inu metaverse ekibine yeni bir i̇sim katıldı!

Shiba Inu Metaverse Ekibine Yeni Bir İsim Katıldı!

Sonraki Haber
imf’ye göre daha fazla cbdc ortaya çıkacak! re 2

IMF’ye Göre Daha Fazla CBDC Ortaya Çıkacak!

İlgili Haberler