New York, Bitcoin Madenciliğine Yeni Standartlar Getiriyor

İpek Kulaksız
new york, bitcoin madenciliğine yeni standartlar getiriyor 4
Bitlo

New york, Bitcoin madenciğiyle ilgili yeni standartlar üzerinde çalışıyor. Çalışmalar kapsamında Bitcoin madencilik şirketi Greenidge’in faaliyetlerine devam etmesine izin verilmedi. 

Greenidge’in çalışmalarına devam edebilmesi için New York düzenleyicilerinden izin almaları gerekiyordu. New York Çevre Koruma Departmanı, Bitcoin madencisi Greenidge’in izin yenileme talebine onay vermedi.

New York Bitcoin madenciliği üzerine çalışıyor

Bitcoin madencilik faaliyetleri her geçen gün artarak büyümeye devam ediyor. New York, geçtiğimiz haftalar içerisinde Bitcoin madenciliği için yeni standartlar üzerinde çalışmaya başlamıştı. New York Çevre Koruma Departmanı (DEC), Bitcoin madencilik şirketi Greenidge’in hava izni yenilemesi konusundaki başvurusuna red cevabı verdi. Konuyla ilgili düzenleyici tarafından yapılan açıklamada, Greenidge’in başvurusunun, eyaletin 2019’da yasayla imzalanan İklim Liderliği ve Toplumu Koruma Yasası (CLCPA) tarafından belirlenen sera gazı (GHG) emisyon sınırlarına uymadığını aktardı.

Düzenleyicinin Greenidge’e gönderilen mektupta, “Greenidge, tesisin devam eden çalışmasının bu tutarsızlığa rağmen haklı olduğunu gösteremedi” ve madencinin “yeterli sera gazı azaltım önlemleri” aldığını göstermediğini de ekledi. Greenidge, düzenleyicinin bu kararından sonraki 30 gün içerisinde bir idari yargı duruşması talep etme hakkına sahiptir. Şirket tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, düzenleyicinin verdiği kararın yargıya taşınacağının altı çizildi. Greenidge tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

Bu keyfi ve kaprisli karara başarılı bir şekilde itiraz ettiğimiz sürece, yürürlükte olan mevcut “Başlık V Hava İzni” kapsamında kesintisiz olarak çalışmalarımıza devam edebiliriz. Tarafsız bir mahkemenin düzenleyicinin bu yanlış kararını tersine çevireceğine eminiz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
el salvador, düşüşe rağmen 80 bitcoin satın aldı 2

El Salvador, Düşüşe Rağmen 80 Bitcoin Satın Aldı

Sonraki Haber
moonbirds'ün toplam satış hacmi 500'ün üzerine çıktı 5

Moonbirds’ün Toplam Satış Hacmi 500’ün Üzerine Çıktı

İlgili Haberler