Milyarder Yatırımcı Miller: Bitcoin İçin Durum Oldukça Olumlu

Gülcan Uyanıker
milyarder yatırımcı miller: bitcoin i̇çin durum oldukça olumlu
Bitlo

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden sonra, kripto para piyasası başlangıçta keskin bir düşüş gördü, ancak kısa süre sonra güçlü bir şekilde toparlandı. Bitcoin dün 45.000 doların üzerine çıktı.

Servetinin yarısının Bitcoin’de olduğu bilinen milyarder yatırımcı Bill Miller, Rusya’ya yönelik yaptırımlar, piyasaların tepkisi ve kripto para birimleri hakkında CNBC’ye konuştu. Bitcoin’in küresel kargaşa döneminde güvenli bir liman olarak işlev görme potansiyeline değinen Miller, Rusya gibi parası rezerv para birimi olmayan ülkelerin Bitcoin’den yararlanabileceğini savundu.

Miller, konu ile ilgili şu şekilde konuştu:

Rusya’nın 640 milyar dolarlık rezervinin yüzde 16’sı dolar, yüzde 32’si euro. Yani rezervlerinin neredeyse yüzde 50’si kendilerine zarar vermek isteyenler tarafından kontrol edilen para birimlerinde. Rusya için bu, içinde bulunabilecek bir durum değil. Yüzde 22’si altın ve rezervlerinin başka ülkeler tarafından kontrol edilmediği tek kısım burası.

Miller’e göre Rusya’nın jeopolitik durumu Bitcoin için oldukça olumlu:

Parası rezerv parası olmayan bir ülkeyseniz, enflasyondan etkilenmeyen, diğer ülkelerin size zarar veremeyeceği bir şey düşünebilirsiniz. Bu nedenle özellikle Bitcoin için durumun oldukça olumlu olduğunu düşünüyorum.

Jeopolitik gerilimde başta Bitcoin olmak üzere kripto para birimleri oldukça ön planda yer almaya başladı. Ukrayna’da bankalar ve ATM’ler çalışmazken vatandaşlar kripto para kullanarak ihtiyaçları olan işlemleri gerçekleştirdi. Rusya’da artan yaptırımlar ise kripto paralara kaçışı hızlandırdı. Bu noktada, Bitcoin birkaç gün içinde yüzde 16’dan fazla arttı.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
anonymous, rus askerlerine teslim ettikleri her tank i̇çin 52 bin dolarlık btc ödeyecek

Anonymous, Rus Askerlerine Teslim Ettikleri Her Tank İçin 52 Bin Dolarlık BTC Ödeyecek

Sonraki Haber
tron kurucusu justin sun'dan ukrayna hükümetine sitem: bu haksızlık!

TRON Kurucusu Justin Sun’dan Ukrayna Hükümetine Sitem: Bu Haksızlık!

İlgili Haberler