Metaverse, Singapur’da Yasal Hizmetlere Entegre Edilebilir

Özlem Özbek
metaverse, singapur’da yasal hizmetlere entegre edilebilir 20 1
Bitlo

Singapur’un Hukuk Bakanı Edwin Tong, Metaverse gibi gelişen teknolojik sistemin gerisinde kalmamak için sık sık çalıştıklarını söylüyor.

Singapur’un ikinci Hukuk Bakanı Tong’a göre evlilik işlemleri, mahkemelerdeki anlaşmazlıklar ve devlet hizmetleri gibi yasal işlemler günün birinde Metaverse dünyasında yer alacak. Bu anlamda Metaverse dünyasına dahil olmaya çalışan Singapur, hızla çalışmalarına devam ediyor.

Singapur’da Metaverse sanal hizmetlerde kullanılacak

Bakan Tong, TechLaw Fest 2022’nin ‘Oyununu Yükselt’ temalı etkinliğinde bir konuşma yaptı. Tong, COVID-19 sürecinde, yasal işlemlerin sanal ortamda çevrimiçi bir şekilde yürütülmesi için zemin hazırladığını belirtti. Bunun yanı sıra Metaverse evreninin artan popülerliği ile Singapur’un, yasal hizmetlerde kullanılmak üzere entegre bir Metaverse platformuna sahip olması planlanıyor. Söz konusu bu platformun kullanılacağı alan ise öncelikle Singapur hukuk sisteminde yaşanan anlaşmazlıkların çözülme noktasıdır. Platformun, anlaşmazlık çözüm sürecini daha etkili ve kolay hale getireceği belirtildi.

metaverse, singapur’da yasal hizmetlere entegre edilebilir 19

Hukuksal alanda yaşanan çeşitli anlaşmazlıklar karşısında çözüm mekanizmaları ile ilgili bilgi toplamak için entegre bir platform kolaylıkla kullanılabilir. Örnek olarak belirtmek gerekirse; davaları dosyalamak, hakimleri, arabulucuları, uzmanları ve tanık belirlemek için özel olarak kullanılması düşünülmüştür. Bunun yanı sıra taraflarla iletişim kurabilmek, rezervasyon imkanları ve ödemeleri yapmak gibi ekstra seçeneklerde yer alabilir. Bunlara ek olarak Tong, artırılmış gerçeklik (AR), sanal gerçeklik (VR) ve NFT’ler de dahil olmak üzere Metaverse ilgili tüm teknolojileri hukuk sistemine entegre etmenin kuralların değişmesine yardımcı olacağını belirtti. Singapur’un bu şekilde bir projeyi benimsemesi için işletmelerden yüksek talep görmesi gerektiğine değinen belirtildi.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
hacker'lar, nomad'a 9 milyon dolar i̇ade yaptı 18 1

Hacker’lar, Nomad’a 9 Milyon Dolar İade Yaptı

Sonraki Haber
terra çöküşü, hashed'i, 3 milyar dolar zarara uğrattı! 24

Terra Çöküşü, Hashed’i, 3 Milyar Dolar Zarara Uğrattı!

İlgili Haberler