Lightning Network Ödemeleri 1 Yılda %410 Arttı!

Gülcan Uyanıker
lightning network ödemeleri 1 yılda %410 arttı!
Bitlo

Arcane Araştırma Raporuna göre, Lightning Network’teki ödeme sayısı son bir yılda ikiye katlandı ve toplam ödeme tutarı %410 arttı.

Rapora göre, ödemelerdeki artışın nedenlerinden biri Lightning Network’e erişen kullanıcı sayısındaki önemli artış. Yapılan araştırmalara göre bu artışın bir kısmı El Salvador hükümetinin Chivo cüzdanı ve ABD ödeme uygulaması Cash App sayesinde gerçekleşti.

Arcane, Ağustos 2021 itibariyle yaklaşık 100.000 kullanıcının Lightning Network’e erişebileceğini tahmin ediyor, ancak bu yıl Mart itibarıyla 80 milyondan fazla kişinin ağa erişimi bulunuyor. Bu da potansiyel kullanıcı tabanının önemli ölçüde arttığını gösteriyor.

Rapora göre, tüm ödemelerin yaklaşık %50’si bireyler arasındaki doğrudan işlemlerden veya eşler arası (P2P) işlemlerden geldi. Ayrıca, tutarın üçte biri borsadaki para yatırma ve çekme işlemlerinden kaynaklandı.

Bitcoin başlangıçta elektronik bir nakit sistemi olarak tasarlandı, ancak ağ sorunlarına bir çözüm olarak bir katman 2 çözümü doğdu. Lightning Network, daha hızlı ve daha ucuz BTC işlemleri sağlamak için 2018 yılının Mart ayında başladı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
eski nasa astronotu scott kelly'nin nft'si 500 bin dolara satıldı! we

Eski Nasa Astronotu Scott Kelly’nin NFT’si 500 Bin Dolara Satıldı!

Sonraki Haber
peter brandt'in bitcoin tahmini! peter

Peter Brandt’in Bitcoin Tahmini!

İlgili Haberler