Libra için Senatör Brown: “Piyasalar Üzerinden Daha Fazla Kurumsal Güç İçin Bir Tarife”

Libra-icin-Senator-Brown-Piyasalar-uzerinden-Daha-Fazla-Kurumsal-Guc-icin-Bir-Tarife-kripto-para-cryptocurrency

Senato Bankacılık Komitesi’nin üyesi olan ABD Senatörü Sherrod Brown‘a göre, Libra, “piyasalar ve tüketiciler üzerinde daha fazla kurumsal güç için bir tarife.”

Senatör Brown’ın son yorumları, 16 Temmuz’da NowThis News’in tweet attığı resmi bir video aracılığıyla geldi.

Brown özellikle Facebook’u insanları paralarını kullanmaya ve kurallarına göre oynamaya zorlama yeteneğini kazanma konusunda endişeli görünüyordu. O şöyle belirtti:

Facebook, işletmeleri kredi kartınızı veya bankamatik kartınızı kabul etmekten vazgeçmeye zorlarsa ne olur? Facebook’un yeni Tekel parasını kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Peki ya kullanmaya ya da Facebook’un milyonlarca kullanıcısına erişimi kaybetmeye zorlanan küçük işletme sahipleri?”

Bugünkü Senato duruşmasının ardından Brown, basına, kullanıcıları Facebook gibi büyük teknoloji şirketlerinden korumak için kapsamlı bir gizlilik yasası getireceğini umduğunu; Ancak, alması gereken yönde emin değildi.

Eski Cumhuriyetçi Kongre Üyesi ve Liberter Başkan adayı Ron Paul, para konusunda tekel sahibi olan hükümetlerle daha fazla ilgileniyordu. Paul yorumladı:

“Tarihsel olarak, hükümetlerin her zaman para ve kredi üzerinde tekel kontrolü olması gerekir. Açıkçası bu nedenle, piyasaya […] hükümetleri yönetme izni vermek yerine Federal Rezervimiz var. Rekabete karşı çok hoşgörülü değiller ve Anayasa’yı reel dolarıyla rekabet etmek için kullanmaya bile tahammül etmiyorlar. Çünkü altın ve gümüş, onu kullanamazsınız. ”

Bir Cevap Yazın