Lego ve Epic Games’ten Çocuklar İçin Metaverse Projesi!

Gülcan Uyanıker
lego ve epic games’ten çocuklar i̇çin metaverse projesi!
Bitlo

ABD merkezli oyun şirketi Epic Games, bir metaverse platformu oluşturmak için oyuncak şirketi Lego ile işbirliği yaptığını duyurdu. Anlaşmaya göre, iki şirket çocuklar için sanal bir alan oluşturacak.

Metaverse ile ilgili yeni bir hamle Danimarka merkezli oyuncak şirketi Lego ve ABD’li oyun devi Epic Games’ten geldi. Tanınan iki büyük şirket, çocuklar için metaverse platformu kurmak için anlaşma yaptıklarını açıkladı.

Çocuklar İçin Metaverse Platformu Kurulacak

Lego ve Epic Games, çocuklar için sanal bir evren yaratmak için bir araya geldi. Epic Games CEO’su Tim Sweeney konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

Çocuklar ve aileler için tasarlanmış eğlenceli bir alan yaratmak amacı ile Metaverse’de bir araya gelmekten heyecan duyuyoruz.

İki şirket tarafından paylaşılan basın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

Lego Group ve Epic Games, internetin bir sonraki sürümünün çocukların iyiliği düşünülerek tasarlandığından emin olmak için deneyimlerini birleştiriyor.

Oluşturulacak yeni metaverse platformu hakkında daha fazla ayrıntı verilmedi. Ancak her iki şirket de çocukların güvenliğinin korunacağının ve dijital deneyimler üzerinde ebeveynlerin kontrol sahibi olacağının altını çizdi.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
popüler analist nisan ayının bitcoin i̇çin önemli olacağını düşünüyor!

Popüler Analist Nisan Ayının Bitcoin İçin Önemli Olacağını Düşünüyor!

Sonraki Haber
satoshi döneminden 3 adres 12 yıl sonra aktifleşti!

Satoshi Döneminden 3 Adres 12 Yıl Sonra Aktifleşti!

İlgili Haberler