Küresel Piyasalarda Resesyon Endişesi Yaşanıyor! Bitcoin Çıkışları Artacak mı?

Gülcan Uyanıker
küresel piyasalarda resesyon endişesi yaşanıyor! bitcoin çıkışları artacak mı?
Bitlo

Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF) Genel Müdürü Robin Brooks, dün paylaştığı bir tweet’te Avrupa bölgesinin bir resesyona girdiğini söyledi.

Küresel resesyon geliyor. Ukrayna’da savaşın ön saflarında yer alan iki Batı Avrupa ekonomisi olan İtalya (turuncu) ve Almanya (mavi), imalat PMI’larınada (lhs) ve ileriye dönük siparişlerinde eksi stoklarda (rhs) keskin bir düşüş görüyor. Euro bölgesi resesyona giriyor…

Küresel bir resesyon beklediğini söyleyen Uluslararası Finans Enstitüsü Genel Müdürü Brooks’un yanı sıra, ABD ve Avrupa’daki hareketlenme, resesyona hazırlık aşaması gibi görünüyor.

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, katıldığı bir konferansta FED’in para politikasını sıkılaştırması ve Ukrayna’da gerçekleşen savaş sebebiyle, ekonominin büyük bir ‘kasırgaya’ doğru ilerlediğini söyledi. Ayrıcas CEO’ya göre, küresel olarak yaşanan bu enflasyon ve resesyon korkusu, riskli varlıklara talebin azalmasına neden olurken Bitcoin gibi varlıklardaki çıkışların artmasına neden olacak.

Analistlere Göre BTC Düşecek

Diğer yandan kripto analistleri, BTC’nin ABD endeksleriyle paralel bir şekilde hareket ediyor olmasından dolayı, düşüşün artabileceğini düşünüyor.

Popüler kripto analistlerinden Crypto Capo, düşüşün kaçınılmaz olduğunu söylerken düşüncelerini şu şekilde ifade etti:

Düzinelerce çizelgeyi kontrol ettim ve tek gördüğüm düşüş yönlü retestler oldu. Düşen ana hedefler için izdiham çılgın ve bu durum altcoinlerin %40-60 düşmesine neden olacak. Daha geniş zaman diliminde her yerde düşüş farklılıkları var. Henüz piyasada ‘boğa’ görmek için bir neden yok.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
chipotle, kripto paralar ile ödeme kabul edeceğini duyurdu! aw

Chipotle, Kripto Paralar ile Ödeme Kabul Edeceğini Duyurdu!

Sonraki Haber
arthur hayes’in bitcoin yorumu! bitcoin yükselecek mi? e 1

Arthur Hayes’in Bitcoin Yorumu! Bitcoin Yükselecek mi?

İlgili Haberler