Kripto Kışı Yılın 4. Çeyreğinde Son Bulabilir

İpek Kulaksız
kripto kışı yılın 4. çeyreğinde son bulabilir 1 13
Bitlo

Güney Koreli borsa şirketi Korpit, kripto kışının ne zaman biteceğine dair bir rapor hazırladı. Rapora göre kripto kışı yılın dördüncü çeyreğinde son bulacak.

Kripto piyasasında uzun bir zamandır devam eden düşüşler, birkaç gündür küçük yükselişlerle devam ediyor olsa da, genel olarak düşüşlerin devam edip etmeyeceği hakkında net bilgi bulunmuyor. Konuyla ilgili pek çok borsa, analist ve uzman raporlar hazırlarken, bunların arasında Korpit de katıldı. Şirket tarafından “2022 Kripto Kışı ne zamana kadar sürecek?” başlıklı bir rapor hazırlandı. Rapor kapsamında bugünkü ayı piyasasıyla geçmişte yaşanan süreçler karşılaştırıldı. 

Son ayı piyasası ile benzerlik gösteriyor

Corbit Araştırma Merkezi başkanı Jeong Seok-moon, bu ayı piyasasının 4. büyük kripto kışı olduğunu belirtirken, iç sebeplerden dolayı ilk iki kripto kışıyla benzerlik göstermediğini söyledi. 2019’un ilk aylarında FED’in yaptığı sert para politikaları sonucunda oluşan kripto kışıyla benzerlik gösterdiği belirtildi. Rapora göre FED’in politikalarını değiştirmesiyle yılın dördüncü çeyreğinde kripto kışının son bulacağı belirtildi.

BitMEX ve Grayscale raporları da yakın tarihleri göstermişi

Hatırlatmak gerekirse, yakın zamanda BitMEX ve GrayscaleW’de konuyla ilgili rapor hazırlamıştı. BitMEX’in raporunda yer alan verilere göre kripto kışının Şubat 2023’de bitmesi bekleniyor. GrayscaleW’in hazırladığı kripto para raporu ise kışın yaklaşık 6 boyunca daha devam edeceği ve sonrasında bir toparlanma yaşanacağını gösteriyor.

 

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
three arrows capital (3ac), 27 kripto şirketine borçlu 1 12

Three Arrows Capital (3AC), 27 Kripto Şirketine Borçlu

Sonraki Haber
time, kapağına metaverse'ü koydu,

TIME, Kapağına Metaverse’ü Koydu, “Her Şeyi Değiştirecek”

İlgili Haberler