Kripto Borsaları İşten Çıkarmalara Karşı Dik Duruyor

Özlem Özbek
kripto borsaları i̇şten çıkarmalara karşı dik duruyor 5
Bitlo

Binance, 2.000 kişiyi işe alacağını, Kraken ise 2022’nin geri kalanında 500 rakamını zorlayacağını belirtti. Bunun yanı sıra FTX başkanı Sam Bankman-Fried, piyasa koşullarından etkilenmeyen dikkatli bir işe alım politikası izleyeceğini belirtti. 

Kripto borsaları işten çıkarma politikası izledi

Süreç, kısa bir süre önce Coinbase tarafından yapılan iş tekliflerini iptal edilirken, şu an için işe alımları askıya alacağına dair bir duyuruda bulundu. Borsa, kısa bir süre içerisinde çalışanlarının %18’ini yani yaklaşık olarak 1.100 işi azalttı. Aynı zamanda BlockFi’de iş gücünün %20’lik bir dilimini azalttı. Bunu takiben ise Crypto.com’da kripto kışı tedirginliğiyle çalışanlarının %5’ini işten çıkarmayı tercih etti. Bununla beraber, düzenleyiciler de sektör üzerinde denetimlerini sıkılaştırmaya devam ettikçe tahminen sektörden, işten çıkarılanların bir kısmını yok ederek, iş gücünün genişliğini artırmayı sağlayabilir. 

Binance güçsüz piyasaya karşı kayıtsız davranıyor

Düşüşte olan kripto para piyasası küçük de olsa bir toparlanma sağladı fakat küresel kripto paraların değeri 1 trilyonun altında kaldı. Bitcoin yazının hazırlandığı anda 20,880 civarında seyrediyor. Binance, zayıf piyasa karşısında Avrupa, Asya, Güney Amerika, Afrika ve Orta Doğu’dadaki medya kuruluşlarına işe alım yaptı. 

CEO Changpeng Zhao şunları söyledi: “Ekibimizi planlandığı gibi büyütmeye devam edeceğiz ve bu anı, endüstrinin en iyi yeteneklerinden bazılarına erişmek için bir fırsat olarak göreceğiz. İş stratejimiz, Binance’i önümüzdeki on yılda birden fazla piyasa gerilemesi ve hatta uzun süreli, çok yıllı bir düşüş gösteren piyasa yoluyla sürdürülebilir büyüme için konumlandırmaktı. Soğutucu pazarların, kuruluşlara daha uygun bir fiyat noktasında yatırım yapmak veya harika projeler elde etmek için en iyi fırsatı sunduğuna inanıyoruz. Önümüzdeki aylarda çok aktif bir boru hattımız olacak.”

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
birleşik krallık bakanı

Birleşik Krallık Bakanı “Kripto Dostu Merkezler Kurmak İstiyoruz”

Sonraki Haber
13 yıl sonra zirve rakam! i̇ngiltere merkez bankasının faiz artışı 25 baz puan oldu 6 1

13 Yıl Sonra Zirve Rakam! İngiltere Merkez Bankasının Faiz Artışı 25 Baz Puan Oldu

İlgili Haberler