Justin Sun’dan Ethereum (ETH) Merge’e Destek!

Gülcan Uyanıker
justin sun’dan ethereum (eth) merge’e destek!
Bitlo

Bir süredir Merge için gün sayan Ethereum, TRON kurucusu Justin Sun’dan da destek alıyor. Ethereum blok zincirinin önünde bulunan oldukça önemli bir gelişme olan Merge’in Eylül ayında gerçekleşmesi bekleniyor. 

19 Eylül tarihinde gerçekleşmesi beklenen bu adımın ardından Justin Sun, Ethereum ağını destekleyeceğini söyledi.

Geliştiricilere göre, iş kanıtı (PoW) sisteminden uzaklaşmak ağı çok daha ucuz, daha hızlı ve daha çevre dostu bir hale getirecek. Ayrıca bu durum blok zincirine kaynak sağlamak için Ethereum ile ödüllendirilen madencilerin gelir akışının son bulacağı anlamına da gelmektedir. 

Sun, Perşembe günü paylaştığı bir tweet’te konu ile ilgili bazı söylemlere yer verdi:

Şu anda 1 milyondan fazla ETH’ye sahibiz. Ethereum hard fork başarılı olursa, Ethereum ekosistemini inşa etmek için ETHW topluluğuna ve geliştiricilere bazı forklu ETHW bağışları yapacağız.

Justin Sun destekli kripto borsası Poloniex, şu anda EthereumPOW olarak adlandırılan Ethereum çatalını detseklediğini belirtti.

Sun’ın milyarlarca dolar yatırım yaptığı Tron tabanlı stabilcoin USDD, bir tweet’e göre EthereumPOW ekosistemindeki ilk stabilcoin olacak.

‘Ethereum’u tekrar çatallayacağım’

Hard fork’un bir diğer önemli savunucusu, daha önce 2016 yılında Ethereum’u Ethereum Classic olarak devam ettirmek için Ethereum’un forklanmasında rol oynadığı söylenen Çin merkezli madenci Chandler Guo’dur. Guo, bu hafta başlarında paylaştığı bir tweette bu gerçeğe değinmekten çekinmedi, ve kendisini şu şekilde ifade etti:

Ethereumu bir kez çatalladım, tekrar çatallayacağım

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
tron'da kilitli toplam değer temmuz ayında 6 milyar dolara ulaştı!

TRON’da Kilitli Toplam Değer Temmuz Ayında 6 Milyar Dolara Ulaştı!

Sonraki Haber
brezilya merkez bankası müdürü fabio araujo:

Brezilya Merkez Bankası Müdürü Fabio Araujo: “Bitcoin Finansal Bir Yeniliktir”

İlgili Haberler