JP Morgan CEO’su Dimon Konuştu! Fırtına Değil Kasırga Geliyor!

Gülcan Uyanıker
jp morgan ceo’su dimon konuştu! fırtına değil kasırga geliyor!
Bitlo

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından JPMorgan’ın CEO’su Jamie Dimon, New York’ta katıldığı bir finans konferansında yatırımcıları korkutan bazı değerlendirmelerde bulundu.

‘Biz Hazırlanıyoruz, Siz de Yapın’

Geçtiğimiz günlerde ufukta fırtına bulutları gördüğünü ancak artık bunların bir kasırga habercisi olduğunu tahmin eden Dimon, şu ifadeleri kullandı:

Biliyorsun, geçen hafta ufukta fırtına bulutları var dedim ama fikrimi değiştirdim. Yaklaşan bir kasırga… Hava güzel olduğunda, yaklaşan kasırganın boyutunu kimse tahmin edemez. JPMorgan’da kendimizi hazırlıyoruz. Çok, çok muhafazakar bir bilançomuz olacak. Bence kendinizi bu kasırgaya hazırlamalısınız.

Şu anda çoğu kişinin iyimser olduğunu ve sorunlarla Fed’in ilgileneceğini düşündüğünü belirten Dimon, bu fikre katılmadığını söyledi:

Herkes mutlu ve şu anda hava güneşli. Herkes Fed’in işleri çözebileceğini düşünüyor ama kasırga tam orada, yolun karşısında ve bize doğru geliyor. Bugüne kadar böyle bir parasal daralma yaşamadık. Şu anda 50 yıllık tarih kitaplarına geçebilecek hamlelerden bahsediyoruz. Bazı parasal genişleme uygulamaları çok yanlıştı ve bize negatif faiz oranları gibi etkilerle geri döndü. Merkez bankalarının pek bir çözümü yok. Şu anda sistemde çok fazla likidite var. Bunu almak zorundalar. Spekülasyona son vermeleri gerekiyor. Başta konut fiyatları olmak üzere birçok fiyat ortalamasını düşürmeleri gerekiyor.

Petrol 150 Dolar veya 175 Dolar Olabilir

Ukrayna savaşının etkilerinin de Fed’in hamleleri dışında sert olabileceğini belirten Dimon, düşüncelerini şu şekilde ifade etti:

Gıda ve petrol başta olmak üzere emtia fiyatlarında ciddi artışlar olabilir. Petrol fiyatları kesinlikle artacak. Fiyat, Avrupa’nın İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana gördüğü en kötü hasarla 150 dolar veya 175 dolara gidebilir. Kısa vadede petrol konusunda Avrupa’da olabilecekler için herhangi bir önlem almıyoruz. Doğru adımları atmıyoruz.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
arthur hayes’in bitcoin yorumu! bitcoin yükselecek mi? e 1

Arthur Hayes’in Bitcoin Yorumu! Bitcoin Yükselecek mi?

Sonraki Haber
dogecoin kaliforniya’da yasal olacak mı? dog

Dogecoin Kaliforniya’da Yasal Olacak mı?

İlgili Haberler