Japonya Merkezli Mesajlaşma Uygulaması LINE, NFT Pazaryerini Başlattı

Gülcan Uyanıker
japonya merkezli mesajlaşma uygulaması line, nft pazaryerini başlattı
Bitlo

Birçok büyük firma NFT alanında var olmak ve bu trendi yakalamak için adımlar atmaya başladı. Geçen yılın sonunda Japonya merkezli mesajlaşma uygulaması LINE, NFT hizmetini sunmaya hazırlandığını ve bu yönde çalışmalar yaptığını açıklamıştı.

Japonya’nın mobil mesajlaşma uygulaması LINE, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Osaka merkezli LVC ​​aracılığıyla NFT pazar yeri LINE NFT’yi resmen başlattığını duyurdu.

LINE, NFT Platformunu Başlattı

LINE’ın Japonya’da 90 milyondan fazla kullanıcısı olan yeni NFT platformunda kullanıcılar, NFT’leri satın alabilir, takas edebilir ve bunları LINE mesajlaşma uygulamasındaki hesaplarıyla erişilebilen LINE BITMAX Cüzdanlarında saklayabilirler.

Lansman sırasında, Japonya’nın en büyük eğlence ajansı Yoshimoto Kogyo, popüler anime dizisi Mobile Police Patlabor ve LINE’ın karakteri Betakkuma’nın içeriği de dahil olmak üzere yaklaşık 40.000 NFT platformda yer alacak.

LINE’ın NFT ekosistemini genişletmeye yönelik ABD merkezli girişimi olan LINE NEXT, Temmuz ayına kadar şirketleri pazarlar ve içerik oluşturucular için topluluklar oluşturma konusunda güçlendirecek olan DOSI adlı küresel bir NFT platformunu başlatmayı planlıyor.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
meta, yaratıcıların metaverse'den para kazanmasına i̇zin vermeye başlayacak!

Meta, Yaratıcıların Metaverse’den Para Kazanmasına İzin Vermeye Başlayacak!

Sonraki Haber
eski nasa astronotu scott kelly'nin nft'si 500 bin dolara satıldı! we

Eski Nasa Astronotu Scott Kelly’nin NFT’si 500 Bin Dolara Satıldı!

İlgili Haberler