İspanyol Havayolu Devi Vueling, Kripto Parayla Ödeme Kabul Etmeye Başlıyor

İpek Kulaksız
i̇spanyol havayolu devi vueling, kripto parayla ödeme kabul etmeye başlıyor 10 1
Bitlo

İspanyol Havayolu Devi Vueling, gelecek yılın ilk aylarından bu yana 13 dijital parayı, ödeme seçeneği olarak kabul edeceğini açıkladı.

İspanya’nın en büyük hava yolu şirketi olarak hizmet veren Vueling, müşterilerinin 2023’ten itibaren çeşitli kripto para birimleri ile ödeme yapması için BitPay ile ortak hareket edeceklerini aktardı.

Vueling’de kriptoyla ödeme devri başlıyor

Şirket tarafından yapılan basın açıklamasına göre, Barselona merkezli hava yolu şirketi, bu ödeme yöntemini daha etkin bir şekilde entegre edebilmek için Evrensel Hava Seyahat Planı (UATP) teknolojisini kullanacak.

Başlangıçta Vueling, Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) gibi piyasa değerine göre ileri gelenlerde dahil olmak üzere 13 kripto para birimiyle ödeme kabul edecek. Bu kararın Ocak 2023’te gerçekleşeceği varsayıldığında,  İspanyol merkezli şirket, Avrupa’da bir ödeme yöntemi olarak dijital varlıkları kabul eden ilk düşük maliyetli havayolu olacak. Vueling’de Dağıtım Stratejisi ve İttifaklar Müdürü Jesús Monzó, bu hamlenin şirketin “dijital havayolu” statüsünü bir kez daha teyit ettiğine inanıyor.

i̇spanyol havayolu devi vueling, kripto parayla ödeme kabul etmeye başlıyor 11 2

BitPay’in Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Merrick Theobald ise Vueling’in;

“kripto para birimlerinin havayolu endüstrisini dönüştürme, ödemeleri küresel ölçekte daha hızlı, daha güvenli ve daha ucuz hale getirme potansiyelinin farkında olduğunu” söyledi.

Şirket, filo büyüklüğü ve varış noktası sayısı anlamında İspanya’nın en büyük havayolu olma özelliğine sahiptir. Avrupa, Afrika, Asya ve Orta Doğu’da 120’nin üzerinde uçuş noktası bulunuyor. Bu yılın ilk aylarında Vueling, Metaverse evreninde de yerini aldı. Genel olarak, müşterilerin sanal gerçeklikte dağıtım kanallarını sayesinde taşıyıcı ile seyahatlerini görselleştirmelerini ve rezervasyon yapmalarını sağlıyor.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
celsius, krize çözüm bulmak konusunda kararlı 9 3

Celsius, Krize Çözüm Bulmak Konusunda Kararlı

Sonraki Haber
güney kore, kripto varlık vergisini 2025'e erteledi 13 1

Güney Kore, Kripto Varlık Vergisini 2025’e Erteledi

İlgili Haberler