İslam Memiş: Asgari Ücrete Yeni Zam Gelecek mi? Altın, Dolar, Gümüş, Kripto Paralarda Son Durum

Kadir Demiray
i̇slam memiş: asgari ücrete yeni zam gelecek mi? altın, dolar, gümüş, kripto paralarda son durum islam memis asgari ucrete yeni zam gelecek mi
Bitlo

Paranfil Youtube Kanalında her hafta Finans Analisti İslam Memiş ile düzenlediğimiz “İslam Memiş ile Piyasa Analizi” adlı programımızda bu hafta TCMB Faiz Kararı, Asgari Ücret, Yatırım Sepetleri, Altın, Dolar, Gümüş ve Kripto Paralar hakkında konuştuk.

İslam Memiş : Bu yıl Haziran – Temmuz ayında asgari ücrete zam gelebilir!

Enflasyonun yükselmesi, maliyet artışları ve gıda fiyatlarındaki artışla beraber asgari ücrete 600- 800 lira aralığında zam bekliyorum. Bu yıl Haziran -Temmuz ayında asgari ücrete zam gelebilir.

Türkiye Merkez Bankası’nın yıl içinde politika değişikliğine gitmesini bekliyorum. TCMB yıl içinde iki kez faiz artışına gidebilir. Bütün dünya faiz artışlarına gidiyor. Şuan kur baskılanmaya devam ediyor. Enflasyon devam ederken kuru baskılamak bir şey ifade etmiyor. Yüksek bir faizi hiç kimse istemez ancak TCMB’nin faiz artırma ihtimali her geçen gün yükselmeye devam ediyor.

Dolar kuru 14,70 – 14.90 aralığına sıkıştı! Baskılanma söz konusu!

TCMB Merkez Bankasının bir ay öncesine kadar farklı beklentileri vardı ancak Rusya’da yapılan araştırmaya göre Türkiye’de tatil son 3 haftada Türkiye’deki tatil fiyatlarında artış var. Hem Rusya hem Ukrayna tarafından turizm anlamında çok beklentiye girmemek gerekiyor. Turizm gelirleriyle ilgili endişeler devam ediyor.

FED tarafından şahin açıklamalar geliyor

Fed üyelerinin ard arda faiz artırımı haberleri geliyor. Fed piyasaları baskılamaya çalışıyor ve Fed’in bu yıl 4 kez faiz artışına gideceğini düşünüyorum. Türkiye’de faiz artırma durumuna ayak uyduracağını tahmin ediyorum. 

Fransa Cumhurbaşkanı Macron yaklaşan gıda krizine karşı uyardı!

ABD başkanı Biden’ın ve macronun gıda kıtlığına vurgu yapması enflasyon endişesini daha da artırdı. Biden’ın ve Macron’un açıklamalarından sonra altın toparlanma yaşadı.Emtialar altın ve gümüş dar bant aralığında sıkışarak belirsizliğini devam ettiriyor.

Yatırımcıları özellikle 2021 yılı sonunda uyarmıştım. 2022 yılında altın, dolar ve kriptolar adeta biriyle yarışacak! Kafa karışıklığı olan bir yıl olacak!

Bütün enstrümanlar beraber yükseliyor. Bu bizlere piyasalarda kontrollü bir mekanizmanın devam ettiğini gösteriyor. Orta ve uzun vadede altın tarafında ve gümüş tarafında yükseliş trendinin devam edeceğini düşünüyorum . Ben destek seviyelerine çekildiğinde alım yapmalarını daha uygun görüyorum. Ons altında destek seviyesi: 1880 dolar seviyesi destek seviyesi ve 2150 dolar seviyesi direnç seviyesi. Ons gümüşte ise 23.80 dolar seviyesini dip seviyesi ve 40 dolar seviyesini zirve seviyesi olarak takip ediyorum

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
accumulation trend score on chain analizi

Accumulation Trend Score

Sonraki Haber
beklenen oldu! bitcoin yeniden 46.000 dolar! btc 1

Beklenen Oldu! Bitcoin Yeniden 46.000 Dolar!

İlgili Haberler