İngiltere Parlamento Grubu, Kripto Varlık Araştırmalarını Genişletti

Özlem Özbek
i̇ngiltere parlamento grubu, kripto varlık araştırmalarını genişletti 25
Bitlo

Her geçen gün gelişmeye devam eden kripto sektörü düzenleyici kurumlar tarafından da sık sık araştırılmaya başladı.

İngiltere’deki partiler arası bir parlamento grubu, halihazırda devam eden düzenlemelerin durumunu takip etmek ve ilerleyen dönemlerde daha belirleyici olmak için yerel kripto sektörü hakkında araştırmalar yapıyor. İngiltere Parlamento Grubu yaptığı açıklamada, Kripto ve Dijital Varlıklar Tüm Parti Parlamento Grubu’nun (APPG) politika önerileri kapsayan bir rapor hazırlamak ve ardından hükümetle paylaşmak istediğini belirtti.

İngiltere Parlamento, kriptoyla ilgili çalışıyor

i̇ngiltere parlamento grubu, kripto varlık araştırmalarını genişletti 26

Kripto paralar son dönemlerde içerisinde en çok araştırılan konuların başında geliyor. Kripto varlıklar gelişmeye ve yayılmaya devam ettikçe, ülkeler de çalışmalarına hızla yön veriyor. İngiltere Parlamento Grubu da kripto paralar üzerine araştırma yapan isimler arasına girdi. Grup araştırmalarını genişletmek ve güvenilir temeller üzerine kurmak adına, İngiltere’nin dijital varlıkları hakkındaki düzenlemeleri ile ilgili mevcut yaklaşımı, yerel düzenleyicilerin bu noktadaki rolü, merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC) potansiyeli gibi daha pek çok konuda, kripto servis sağlayıcılardan, uzmanlardan, düzenleyicilerden ve aynı zamanda hükümet üyelerinde de görüş alınacak.

Grup başkanı, Lisa Cameron’a göre ülkedeki kripto para birimlerin her geçen gün büyümesi bu araştırmanın yapılması için motive edici bir etken oldu. Örnek vermek gerekirse, Temmuz 2022 itibariyle, Birleşik Krallık’taki yetişkinlerin %10’unun kripto para birimlerine sahip olduğu ve elinde tuttuğu bildirildi. Cameron;

“İngiltere Kripto sektörü, son yıllarda bir tür kripto para birimine veya dijital varlığa sahip olan kişilerin sayısı arttıkça tüketicilerden ve düzenleyicilerden artan ilgi gördü. Cameron, “Küresel politika yapıcılar da şimdi kriptoya yaklaşımlarını ve nasıl düzenlenmesi gerektiğini gözden geçirdiğinden sektör için çok önemli bir zamandayız” dedi.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ark invest analistine göre, bitcoin yüzde 240 artış yaşayabilir! 23

Ark Invest Analistine Göre, Bitcoin Yüzde 240 Artış Yaşayabilir!

Sonraki Haber
shiba inu (shib) fiyatlarında bir i̇lk yaşanıyor! 29

Shiba Inu (SHIB) Fiyatlarında Bir İlk Yaşanıyor!

İlgili Haberler