Inflows

Cem Yilmaz
inflows on chain analizi
Bitlo

On-Chain Analizi serimizde sıradaki konuşacağımız konu On-Chain Flows. Bir önceki yazımızda East vs West hakkında konuşmuştuk. Şimdi ise dünyada önde gelen merkezi borsalara giren kripto para hacimleri üzerinde konuşacağız.

inflows 111

Bu ekrana gelip Total Exchange Inflows seçeneğine tıklamamız gereklidir. Bu ekrana nasıl gelineceği konusunda sorun yaşıyorsanız Global In/Out of the money yazısından faydalanabilirsiniz.

inflows ekran resmi 2022 03 30 16.45.59

Bu indikatör bizlere önde gelen merkezi kripto para borsalarına giren kripto para hacimlerini göstermektedir. Bu indikatör oldukça önemli nedenini de bir örnekle açıklayalım.

inflows ekran resmi 2022 03 30 17.27.12

Bu grafikta görüldüğü 2020 Mart tarihinde borsalara giren kripto para sayısı inanılmaz derecede yükselmiştir. 229 bin adet Bitcoin girmiştir borsalara. Buradaki sebep Covid-19 ile ilgiliydi. Burada dikkat etmemiz gereken şey insanların soğuk cüzdanlarda tuttukları Bitcoinleri satmak istedikleri için borsalara aktarmaları. 2020 Mart tarihinde Covid-19 ile ilgili haberler en üst seviyeye çıkınca insanlarda bir endişe, önünü görememe durumu olduğu için borsalara aktararak satış gerçekleştirdiler. 

Öyle ki 10.000 $ civarlarında işlem gören Bitcoin borsalara kripto paraların girmesi ve satışların gerçekleşmesiyle 3.500 $ seviyelerine kadar düşmüştür.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
kaldıraçlı i̇şlemlerde 400 milyon dolarlık tasfiye kaldir

Kaldıraçlı İşlemlerde 400 Milyon Dolarlık Tasfiye

Sonraki Haber
terra 100 milyar dolar değerinde avax satın aldı

Terra, 100 Milyon Dolar Değerinde AVAX Satın Aldı

İlgili Haberler